banner129

'Denetimler turistlere güven veriyor'

Pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçen iş hayatı, ikinci normalleşme ile birlikte yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Kontrollü hayat kapsamında yapılan uyarılarla birlikte denetimlerde aralıksız sürüyor. Sürecin en az hasarla atlatılması için yapılan denetimlere dikkat çeken ALTAV Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Cimrin, hem biz hem müşterilerimiz denetlenmekten dolayı mutluyuz” dedi.

'Denetimler turistlere güven veriyor'

Alanya’nın deneyimli turizmcilerinden ALTAV yönetim kurulu üyesi Şükrü Cimrin, ilk kez pandemi nedeniyle bu kış tesislerini kapatmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Cimrin, tüm tedbirleri alarak 1 Temmuz'da tekrar açıldıklarını ve sertifikaya başvurup kısa sürede aldıklarını söyledi.
SERTİFİKA GÜVEN VERDİ
Cimrin, “Bugün de bu denetimlerden birinin içindeyiz ki bundan 1 ay önce bakanlığımız tüm tesisler için zorunlu hale getirdi sertifikayı. Biz turizm güvenlik sertifikasını bir zorunluluk değil olması gereken yani bu dönemde turizm yapmak istiyorsak nasıl yapabileceğimizin en önemli delili ve ispatı olarak görüyoruz. Çünkü gerçekten bu sertifikanın hem varlığı hem de gerçekten titizlikle uygulanması ve denetlenmesi hem tur operatörleri hem de dışarıda bizi izleyen kitlemize yabancı misafirlerimize güven veriyor. Hem buradan güvenli mutlu turist fotoğrafları gönderebiliyoruz, çekimleri gönderebiliyoruz sosyal medyalarımızdan. Bunu yurt dışındaki tatil ihtiyacı içindeki binlerce misafirimiz de görüyor. Sonuna kadar destekliyoruz sertifikayı, içeriğini, sert bir şekilde denetlenmemizi personelimiz de bunu benimsemiş vaziyette" dedi.
ANİ DENETİMLER YAPILIYOR
'Bir süre böyle gidecek gibi. Güvenli turizm sertifikası içinde 130'dan fazla madde var. Bunlardan her birinin farklı gereksinimleri bulunmakta' diye bilgi veren Cimrin, “Fiziki koşullar, dökümantasyon, personelin hazırlığı, işaretlemeler, tescille alınmış önlemler, dezenfeksiyon noktaları, bunların hepsi tek tek denetleniyor. Karantina odalarımız, bunların nitelikleri nasıl ayrıştırıldığı, büfele,  sunumlar özellikle işaretlemeler, masa aralıkları, şezlong aralıkları bunların hepsine detaylı olarak bakılıyor. Hiçbir şey es geçilmiyor ve her ay düzenli denetimimiz var ve ara ara da ani denetimlerimiz var. Yani bir anda kapıda denetim ekipleri bulabiliyorsunuz. Bu da iyi bir şey. Ani denetim personelimiz de bu denetimlerin olabileceğini bildiği için hazırlıklıyız. Zaten içeride şu anda operasyonumuz devam ediyor" diye konuştu. 
'TÜRKİYE BU İŞİ DOĞRU YAPIYOR DİYORLAR'
Belli bir dolulukla hizmet vermeye devam etiklerini ifade eden  Cimrin, “Farklı milletlerden misafirlerimiz de gelmeye devam ediyor. Kendileriyle de sürekli görüşüyoruz. Yani bu aldığımız önlemleri, mesafeler, maskeler personelin gerçekten belli bir üniformaya girmiş olması, kendilerini rahatsız ediyor mu? tatil duygularını azaltıyor mu? diye sorduğumuzda ‘’ hayır son derece güvende hissediyoruz , Türkiye bu işi doğru yapıyor ve iyi ki gelmişiz’’ feedbackini düzenli olarak alıyoruz" diye konuştu.  -Özgür YILMAZ- Rayıf DOĞRULU

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 18:42
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107