banner84

Diyetisyenlik hizmeti Yücel'le başladı

Alanya Belediyesi’nin vatandaşlara vereceği ücretsiz diyetisyen hizmeti kapsamında Diyetisyen Şule Yavuz Demir‘in ilk konuğu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel oldu. Diyetisyen Şule Yavuz Demir, Başkan Yücel’in boy ve kilo ölçümlerini yapıp, önerilerde bulundu.

Diyetisyenlik hizmeti Yücel'le başladı
 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi Tosmur Ek Hizmet Binası'nda Diyetisyen Şule Yavuz Demir'in ilk danışanı olarak, ücretsiz olarak verilecek ‘Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nin startını verdi. Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nin ilk gününde Başkan Yücel ile birlikte AHEP Üniversitesi Rektörü Erol Sayın, mahalle muhtarları ve vatandaşlar da hazır bulundu.

AHEP Rektörü Sayın ile birlikte diyetisyende kontrollerini yaptıran Başkan Yücel, Sağlık ve beslenme sorunları olan ancak ekonomik problemlerden dolayı diyetisyene gidemeyen dar gelirli vatandaşlarımız için bu hizmeti başlattık. Diyetisyen hizmeti almak isteyen tüm vatandaşlarımız randevu alarak Diyetisyenimiz Şule Hanım’dan faydalanabilirler. Sağlığın her şeyden önce geldiğinin bilincindeyiz. Vatandaşlarımızın sağlığını ve yaşam kalitesini arttıracak çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Alanya Belediyesi’nin beslenme problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla başlattığı kişisel beslenme ve diyet eğitimleri, ilk gününde büyük ilgi gördü. Alanya Belediyesi bünyesinde ücretsiz diyetisyenlik hizmeti vermeye başlayan Diyetisyen Şule Yavuz Demir, “Çağımızın en büyük sağlık problemi obezite ve sağlıksız beslenme. Yanlış beslenmeden kaynaklanan diyabet (şeker hastalığı), kalp ve damar vb. hastalıkları gibi bir çok sorunla karşı karşıyayız. Hem bu sorunların çözümünde danışanlarımıza yardımcı olacağız hem de gebe ve emzikli kadınların, bebek ve çocukların sağlıklı beslenmeleri konusunda halkımızı bilgilendireceğiz. Bizden bilgi almak isteyen ve beslenme ile ilgili sorunlar yaşayan vatandaşlarımızın bize başvurmalarını istiyoruz.“ dedi. 

Tosmur hizmet binasında verilecek ücretsiz beslenme eğitimi ve diyetisyenlik hizmeti salı ve perşembe günleri verilecek. Diyetisyen hizmeti almak isteyen vatandaşlar, 0242 5102000 – 2875 nolu telefonu arayıp randevu alabilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
merve
merve - 5 yıl Önce

Sayın başkanım hemen göbeğinizi eritin oturunca hoş durmuyor sizi seviyoruz ve zayıf görmek istiyoruz başarılar.

SIRADAKİ HABER

banner107