banner84

Engelsiz Anadolu

İşitme engeli olan ve daha önce başvurduğu hastanelerde gece vardiyasında işaret dili bilen personel bulunmadığı için sıkıntılar yaşayan Hayri Asmademir, son olarak başvurduğu Alanya Anadolu Hastanesi'nde işitme engelli vatandaşlarla yeterli düzeyde işaret dili konuşabilen personellerin olması ile sıkıntısız bir tedavi süreci yaşadı

Engelsiz Anadolu

Haber Merkezi
 Çocukluğundan bu yana işitme engeli olan 53 yaşındaki hasta Hayri Asdemir daha önce başvurduğu hastanelerde gece vardiyasında işaret dili bilen, şikayetlerini anlatabileceği bir muhatap bulamadığı için sıkıntılar yaşıyordu. Asdemir başvurduğu Alanya Anadolu Hastanesi'nde işitme engelliler ile yeterli düzeyde işaret dili konuşabilen personellerin olmasıyla bu sefer sıkıntısız bir tedavi süreci yaşadı. İşitme ve konuşma engeli olan Asdemir,  Alanya Anadolu Hastanesi'nde tüm engelleri aşılarak, damar tıkanıklığı açıldı. 
ENGELLİ VATANDAŞLAR MAĞDUR OLMUYOR
Hasta Hayri Asdemir, Alanya'da bu konudaki eksiklikten dolayı sürekli sorun yaşadıklarını ve mağdur olduklarını ama Anadolu Hastanesi'nde günün her saatinde geldiklerinde akıllarına takılan tüm soruların cevabını işaret dili bilen personeller yardımıyla alabildiklerini ve çok memnun kaldıklarını bildirdi. Alanya Anadolu Hastanesi sağlık problemi yaşayan engelli vatandaşlara sağlıkları ile ilgili hizmet verirken bir de engelleri nedeniyle sıkıntı yaşamamaları konusunda destek olmaya devam ediyor.
4 PERSONEL BULUNUYOR
Alanya Anadolu Hastanesi, yaşamlarının birçok alanında sorunla karşılaşan engelli bireylere sağlık alanında da engelsiz bir tedavi imkanı sağlıyor. Alanya Anadolu Hastanesinde engelli vatandaşların şikayetlerini rahatça anlatabileceği, onları anlayabilen 4 personel bulunuyor.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107