banner129

Görev için Alanya'ya geldi, korona kurbanı oldu

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki bir sağlık kuruluşunda ebe olarak görev yapan 46 yaşındaki Şehri Kayhan, korona virüs tedavisi gördüğü Antalya’nın Alanya ilçesinde hayatını kaybetti.

Görev için Alanya'ya geldi, korona kurbanı oldu

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Dikbıyık Aile Sağlığı Merkezi'nde ebe olarak görev yapan Şehri Kayhan (46), 4 Eylül’de geldiği Alanya’da korona virüs testinin pozitif çıktığını öğrendi. Aynı zamanda astım hastası da olan Kayhan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedaviye alındı. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Kayhan bu sabah saatlerinde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Kayhan’ın cansız bedeni hastanedeki sağlıkçılar tarafından yapılan uğurlama töreninin ardından defnedilmek üzere Mersin’e gönderildi.

Alanya’ya tayin olacaktı
Diğer yandan, 3 çocuk annesi Kayhan’ın Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin olma hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk sosyal medya hesabından Şehri hemşirenin ölümüne ilişkin '' Ailesi,sevenleri ve sağlık camiamıza başsağlığı dileriz. COVID-19 salgını, sağlık çalışanlarının savaşıdır. Bu süreçte COVID-19 bulaşı nedeniyle hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarının şehit sayılması gerektiğine olan inancımızı bir kez daha dile getiriyoruz.'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 16:01
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107