banner84

Güzel olmak isteyenler için doğru adres Hayy Güzellik

Teknolojinin gelişmesi, güzellik, bakım, lazer gibi konularda herkesin merak ettiklerini konunun uzmanı Hayy Güzellik Merkezi işletmecisi Yıldız Bingöl’e sorduk. Güzel olmanın, istenmeyen görünümlerden kurtulmanın hiç de zor olmadığını söyleyen Bingöl, artık saç ekimi yaptırmadan ve estetik ameliyat olmadan meme ucu deformasyonlarından da kurtulabileceğinizi belirtti

Güzel olmak isteyenler için doğru adres Hayy Güzellik

-Engin ANAK
Son dönemde artan kalıcı makyaj uygulamaları, teknolojinin ilerlemesiyle git gide daha doğal sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Göz, dudak kaş gibi bölgelere uygulanan işlem, kişinin daha genç, renkli ve dinamik görünmesini sağlıyor. Peki, işlem yapılırken yüz güldüren sonuçlar almak için nelere dikkat edilmeli. Konunun uzmanı  olan ve 25 Metrelik Yol üzerinde bulunan Hayy Güzellik Merkezi işletmecisi Yıldız Bingöl’e mikrofon uzattık ve kalıcı makyajın püf noktalarını sorduk.
‘YANLIŞ KAŞ SİZİ YAŞLI VE MUTSUZ GÖSTERİR’
Bingöl, kaşların her sene dönem dönem değiştiğini ancak ne olursa olsun herkesin kendi doğal yüz ifadesini en iyi yansıtan kaşı tercih ettiklerini söyledi. Bingöl doğal görünüm veren ve renk değişimi ile sonuçlanmayan teknikleri de aktarırken, “Bunun içerisinde microblading ve pudralama teknikleri diye geçiyor. Ama tabi ki yanlış kaş seçimi sizi daha yorgun, daha yaşlı, daha mutsuz gösterebilir yani doğru tasarım her şeyden önemli” diye konuştu. 
KAŞLARINIZIN RENK DEĞİŞTİRMESİNİ İSTEMİYORSANIZ BOYA TERCİHİNE DİKKAT
Kaş tercihi esnasında yüz şekliyle orantılı kaş modeli yapılıyor. Tabi kaş yapılırken tercih edilen renk de önemli. Herkesin ten rengine uygun kaş yapılması gerekiyor. Bu konu ile ilgili de konuşan Bingöl, “Pigmentleri seçtikten sonra kişinin kendi doğal kaş rengine en uygun rengi belirliyoruz. Kırmızı, gri, yeşil ve maviye dönen kaşlar ortalıkta olduğundan neredeyse kaşsız bu şekilde işlem görmemiş insan yok gibi. Burada en önemli şey doğru bir kaş boyası, yani su bazlı boya kullanması gerekiyor. Kurşun bazlı dövme tattoo boyaları kullanıldığı zaman, bunların fiyatları çok daha ucuz. Maalesef yaptıran danışanlar bunu bilmiyor, işlemi yapanlar biliyor. Biraz daha pahalı boyalar, su bazlı boyalarla doğru işlem yapıldığında kaş rengimiz de dönme olmuyor ve böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz” şeklinde açıklamada bulundu. 
Su bazlı boyalarla yapılan kaşların önceki yıllarda yapılan kaşlara oranla daha kısa süre durmasının sebebini de açıklayan Bingöl, kişinin vücut yapısının da çok önemli olduğunu ayrıca da yaşadığı iklimin çok önemli olduğunu vurguladı. Yağlı bir cilde sahip birisi nemli bir yerde yaşıyorsa daha kısa süre o kaşların kalabileceğini söyledi. Bingöl, “Normalde bir ila üç yıl arasında giden bir kaş tekniği ama bölgesine göre değişebiliyor. Nem oranı yüksek yerde, yağlı bir ciltte bir yıl da durabilir, bir buçuk yılda sürebiliyor. Ortalama daha önceki kaşlar, yapılan işlemlerde 5 yıl gibi bir süre gidebiliyordu. Ama burada yapılan yanlış, kurşun bazlı boyalardı, gri, mavi ve yeşile döndüğü için su bazlı boyalara geçiş yapıldı. Kaşın kullanım süresi kısaldı ama doğallık burada daha çok ön plana çıkmış oldu.
YAZ AYLARINDA LAZER YAPILIR MI?
Artık kadın erkek demeden herkesin kullanmaya başladığı lazer işlemi ile ilgili de konuşan Bingöl, yaz aylarında da lazer yapılabildiğini aktardı. Bingöl, “Yeni nesil teknoloji olan buz başlıklı lazer ile dört mevsim yapabiliyoruz. Bölgesel olarak söylüyorum, fakat yüz lazer ile alakalı cihaz sistem ne kadar gelişmiş olursa olsun, yaz aylarında tavsiye etmiyoruz. Çünkü koruyamıyorlar, eğer koruyabileceklerine inansak yapacağız. Bir de lazer ile birlikte dört mevsim, lazeri uyguladıktan sonra tüylerin tamamından kurtulma imkanınız yok hiçbir zaman. En son olarak iğneli epilasyonla tüylerden kurtulmalarına yardımcı oluyoruz” diye konuştu.
‘YAZ AYLARINDA CİLT BAKIMI İLE LEKELERDEN KURTULABİLİRSİNİZ’
Yaz aylarının gelmesiyle cilt bakımının yapılması ile ilgili de konuşan Bingöl, kişinin cilt yapısı ne olursa olsun özellikle yaz aylarında cilt bakımının çok önemli olduğunu vurguladı. Bingöl, “Cildinizin nem dengesini koruyabilmek istiyorsanız yaz aylarında doğru bir bakım ve doğru ürünler kullanmanız gerekiyor. Biz çok sorunlu bir bölgede yaşıyoruz, güneşin en dik düştüğü bölgelerden birinde yaşıyoruz. O yüzden 10 kişinin 8'inde güneş lekeleri kaçınılmaz. Nem dengesini koruyabilirseniz hem yaşlanmayı gecikir hem de lekelerden kurtulabilirsiniz” dedi. 
SAÇ VE MEME SİMÜLASYONU İLE YENİ BİR GÖRÜNÜM
Yeni bir teknik olan saç simülasyonu ve meme simülasyonu hakkında da bilgi veren Yıldız Bingöl, “Saç simülasyonu saç ekimi yaptırmış fakat sağlıklı sonuç alamamış ve bununla birlikte dökülmeler yaşayan ama saç ekimi ile uğraşmak istemeyen beyleri veya bayanlara yine saç tellerinde tıpkı kaşlarda olduğu gibi saç görüntüsü yaratıyoruz. 
Meme simülasyonu da kanser ya da bu tarz rahatsızlıklar geçirmiş kişilerde meme ucu görüntüsünü kaybetmiş danışanlarımızda kalıcı makyajla tekrardan meme ucu görüntüsüne kavuşmasına yardımcı oluyoruz” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107