banner84

‘Güzellik uğuruna sağlığınızı çöpe atmayın’

Bu hafta güzellik salonlarında önem verilmesi gereken ayrıntılara dikkat çeken AYS İNK Tattoo ve Güzellik Eğitim Merkezi sahibi eğitmen Çağlar, özellikle hijyen konusunun altını çizerek, “Ucuza işlem yaptırmak pahasına sağlığınızdan olmayın” dedi.

‘Güzellik uğuruna sağlığınızı çöpe atmayın’
Burcu MUTLU
Bu hafta sizlere güzellik salonlarındaki hijyenden bahsedeceğiz.  AYS İNK Tattoo ve Güzellik Eğitim Merkezi sahibi eğitmen Aysun Çağlar sizler için güzellik salonlarına gittiğinizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladı. 
Dış görünüşüne önem veren kadınların, sık sık güzellik merkezlerine giderek bakımlarını yaptırdıklarını ifade eden Çağlar, bu işlemleri yaptırırken dikkat edilmesi gereken ufak ama çok önemli ayrıntılar olduğunu vurguladı. Öncelikle hijyen konusunun altını çizen Çağlar, “Dış görünüşüne aldandığınız salonları, hiç yakından gözlemlediniz mi? Uygulama yapılan ürünlerin kullanım tarihleri ve steril edilme yöntemlerine ne kadar hakimsiniz” dedi.
‘PARA VERDİĞİNİZ YERE BİLİNÇLİ OLARAK ÖDEME YAPIN’
Kaş aldırdığınız cımbızın, yüz ağdasında kullanılan spatulanın, manikür-pedikür penslerinin hijyen kurallarına uygunluğuna hakim olmanız gerektiğini ifade eden Çağlar, “Paralar ödediğiniz güzellik merkezlerine bilinçli olarak ödeme yapın isterim. Burası daha ucuz, burası daha pahalı diye süzgece tuttuğunuz işlemlerin önce en derinine inin” diye konuştu. 
Nelere dikkat edilmesi gerektiğini de açıklayan Çağlar, “Spatula her işlemde değişmeli, pensler 250-300 derecede steril edilmeli, ağda yatak örtüleri kişiye uygun tek kullanımlık olmalı, cımbız ve tarak gibi ürünler her müşteri sonrası dezenfekte edilmeli. Vücut ağdaları bulaşması kolay olan virüslere önlem olarak kişiye özel tek kullanımlık olmalıdır” dedi. 
SAĞLIĞINIZI ÇÖPE ATMAYIN! 
Güzelleşmek, değişim yaşamak için adını bile bilmediğiniz hastalıklara bedeninizi teslim etmeyin diyen Çağlar, “Kullanılan ve uygulama yapılan ürünleri sorun. Siz yaptırdığınız işlemlere, ürünlere, kişilere bilgili bir şekilde hakim oldukça işini düzgün yapan insanlar çoğalacak diğer merdiven altı iş yapan kişiler ayıklanacaktır” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 23:22
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107