banner84

Horlamaya çözüm ALKÜ'de

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi uyku laboratuvarının hizmete açılmasıyla horlama sorunu yaşayan hastalara ameliyatlı çözüm imkanı sunuluyor

Horlamaya çözüm ALKÜ'de
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi , uyku laboratuvarının hizmete açılmasıyla  birlikte  horlama ve uyku apnesi  sorunu yaşayan hastalarını cerrahi yöntemlerle  tedavi etmeye  başladı. Öğretim Görevlisi  Kulak Burun Boğaz Uzmanı Caner Şahin horlama şikayeti bulunan  hastası   Gülşen  Yıldız'a (44) yapılan tetkikler sonucunda  başarılı bir şekilde  ameliyatı ederek sağlığına  kavuşturdu.  
CİDDİ SORUNLAR OLABİLİR
Operasyon sonunda serviste hastasını ziyaret eden  Uz. Dr. Caner Şahin, hastane  olarak   bu tür ameliyatları yapmaya başladıklarını yeni gelen aletlerle hastalarına  en iyi sağlık hizmetini sunmak için  çalıştıklarını dile getirdi. Şahin, “Horlama, sosyal bir sorun gibi gözükse de insan sağlığını tehdit etmekte, altında ciddi sorunlar olabilmektedir. Bu nedenle  bize  başvuran hastalarımızın ilk  önce  detaylı bir şekilde  öyküsünü dinlemekteyiz.  Uykusunda horlama  ve solunum durması  olan hastalarımızı  bir gece  uyku laboratuvarında tutmakta ve uyutmaktayız. Bağladığımız  monitörler sayesinde  hastamızın gece boyunca hareketlerini izlemekte ve kaydetmekteyiz. Solunum, akciğer ve kalp kapasitelerini değerlendirdiğimiz hastanın elde edilen sonuçlarına göre ameliyatını gerçekleştirmekteyiz. 1 gün boyunca hastanemizde misafir  ettiğimiz hastalarımız  daha sonra  günlük hayatlarına devam edebilirler” dedi.
ŞEHİR DIŞINA GİTMEME GEREK KALMADI
Gülşen Yıldız çok kısa bir süre  içerisinde ameliyatını gerçekleştiren Öğretim Görevlisi  Kulak Burun Boğaz Uzmanı Caner Şahin’e, hasta yönetimine ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Yıldız, “ İlçemize kazandırılan  bu hizmet sayesinde  şehir dışına gitmeme gerek kalmadı. Çok kısa bir süre  içerisinde  ameliyatımı oldum. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2018, 17:21
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107