banner84

Kalp tümörünü Anadolu'da yendi

Dünyada bir buçuk milyarda bir görülen kalp tümörü rahatsızlığına yakalanan 54 yaşında ki hasta Ahmet Şefik, Alanya Anadolu Hastanesi'nde sağlığına kavuştu

Kalp tümörünü Anadolu'da yendi

Haber Merkezi
Şiddetli göğüs ağrısı şiddetiyle Anamur Devlet Hastanesine başvuran 54 yaşında ki hasta Ahmet Şefik, Kardiyoloji bölümü tarafından yapılan incelemeler sonucunda kalbinde tümör olduğu tespit edildi. Hastalığına koyulan teşhisin ardından Alanya Anadolu Hastanesi'ne tedavi için giden Şefik, Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Nurzhan Narymbetov ve Dr.İlyas Kutlayev'in tetkitleri sonucunda ameliyata alındı. Hasta Ahmet Şefik, Alanya Anadolu Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuşmuş şekilde taburcu edildi.
KÖTÜ SONUÇLARDAN KURTULDU
Ahmet Şefik'in, bir buçuk milyonda bir olarak görülen hastalığının yanı sıra, yüz binde bir olarak görülen sol atrial miksama (kalbin iyi huylu tümörü) tümörün içinden koroner damarı ile beslenmekteydi. Zorlu bir ameliyat olmasına karşın Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr.  Narymbetov ve Op.Dr. Kutlayev'in ekibi sayesinde başarılı bir ameliyatla hasta oluşabilecek kötü sonuçlardan kurtuldu.
'EŞSİZ BİR TECRÜBE OLDU'
Tedavi sürecini anlatan Narymbetov, ''Hastamız nefes darlığı ile geldiği hastanemizde koroner anjıografisi yapılırken kalbinde tümörü ve tümörün içinden tümörü besleyen koroner damar saptanmıştır. Yapılan ameliyat sonrasında hasta gözetim altında tutulduktan sonrasında sağlıkla taburcu edildi.
Zorlu ameliyatlar olmasına karşın doktorlarımız ve ekibimizle hastalarımızı her zaman sağlıklı günlerine kavuşturmak adına çabalamaktayız. Bizler içinde eşsiz bir tecrübe oldu" diye iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107