banner84

KETEM çalışıyor

Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerine yönelik Alanya KETEM tarafından "Kanserde erken teşhis ve tanının önemi" konulu eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

KETEM çalışıyor

Alanya İlçe Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan eğitime İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar ve müdürlük çalışanları katıldı. Eğitimde konuşan Doktor Mevlüt Sönmez, " Ketem sadece tarama merkezi olarak görülmemeli. Biz her türlü kanser taraması yapmıyoruz. Merkezimizde  sadece meme kanseri, kolon kanseri ve rahim ağzı kanseri taramalarını yapıyoruz. Kanseri kontrol altına almak için bütün imkanları sağlayabiliyoruz. Peki neye ihtiyacımız var? Vatandaşımızda farkındalık yaratmaya. Vatandaşların bu programlara tevazu gösterip katılmalarına ihtiyacımız var. Lütfen kadınlar 40 yaşından sonra 2 yılda bir tamamen ücretsiz yapılan bu tetkiklere katılım göstersin" dedi.

 Dr. Ayşe Işıl Güven‘de, "Türkiye genelinde illerde KETEM‘ler bulunuyor. İlçe bazında tek KETEM Alanya’da. Bu bizim için büyük bir kazanç. Dünyada her yıl 10 milyon kanser olgusu ortaya çıkıyor. Her yıl 6 milyon kişi kanserden öluyor. Bu sayının 10 milyona çıkması bekleniyor" diye konuştu. Konuşmaların ardından katılımcılara kanserde erken teşhis ve tanının önemi konulu bir sunum yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107