banner129

Kurban yerleri tedbirli

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle merkez ve 19 ilçede bulunan kurban satış ve kesim alanlarında ilaçlama çalışması yapıyor. Pandemi tedbirleri kapsamında kurban satış ve kesim alanlarında hijyen kuralları da en üst seviyede uygulanacak.

Kurban yerleri tedbirli

Antalyalıların sağlıklı ve temiz bir ortamda kurbanlık satışı, kesimi ve alım işlemi yapabilmesi için çevre temizliği ve hijyenine önem veren Büyükşehir Belediyesi, pandemi ve haşerelere karşı kurban satış ve kesim alanlarında dezenfekte işlemi yapıyor.  
HİJYEN TEDBİRLERİ UYGULANACAK 
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, Gazipaşa’dan Kaş’a 1385 personelle vektörel mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Antalya merkezi ve ilçelerde Kurban Bayramı öncesinde seferberlik halinde çalışma yürütüyor. Ekipler, hayvansal atıklar nedeniyle karasinek, sivrisinek ile hamamböceği gibi haşerelerin üremelerini önlemek için hayvan satış yerleriilaçlama yapıyor. Vektör ile mücadele kapsamında satış yerlerinde çekici özellikte tuzak kurulumları ve yapışkanlı şerit uygulaması gerçekleştiriliyor.
İNSAN VE HAYVAN SAĞLIĞI ÖNCELİK 
Kurban Bayramı sürecinde vatandaşlar ile satıcıların daha sağlıklı ortamda alışveriş yapabilmesi için hayvan satış yerlerinde sık sıkSağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla dezenfeksiyon işlemi uygulanacak.  Ayrıca hayvanların barınmakta olduğu yerler deekipler tarafından ilaçlanacak.Ayrıca Kurban Bayramı’nda kesim yerlerinde dezenfeksiyon işlemi içinde ekipler hazır bulunacak.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107