banner84

Sağlıkçılara iş güvenliği anlatıldı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi

Sağlıkçılara iş güvenliği anlatıldı
- Haber Merkezi
 İş yeri tehlike sınıflandırmalarında hastaneler, “çok tehlikeli” sınıfında yer alıyor. Buna istinaden her yıl  Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitimler verilerek, bilgilendiriliyor. 
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Güvenliği Uzmanı Gökhan Yaşar, İş Yeri Hekimi Dr. Süleyman Akay ve İş Yeri Hemşiresi Murat Yılmaz tarafından “Daha Güvenli ve Sağlıklı İş Yeri İçin Eğitim Şart” sloganıyla verilen eğitimde katılımcılara, mevzuat hükümleri çerçevesinde personelin iş yaparken dikkat etmeleri gereken durumlar ve kişisel sağlıklarını korumaları konusunda bilgiler anlatıldı. 
Eğitimde yapılan araştırmalarda iş kazalarının yüzde 98'inin önlenebilir kazalar olduğuna dikkat çekilirken,  özellikle sahada çalışma sırasında yapılan yanlışlar, uyulması gereken kurallar ve kullanılan malzemelerdeki uyarı işaretlerinin ne anlama geldiği görsel ve uygulamalı olarak anlatıldı. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması da anlatılan diğer konular arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107