banner129

Sağlıklı beslenme hizmeti başlıyor

Alanya Belediyesi’nin vatandaşlara vereceği ücretsiz Diyetisyen hizmeti kapsamında Diyetisyen Şule Yavuz Demir ‘in ilk konuğu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olacak

Sağlıklı beslenme hizmeti başlıyor
Alanya Belediyesi halkın sağlıksız beslenme problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla her bireyin farklılıklarını göz önünde bulundurarak kişisel beslenme ve diyet eğitimlerine başlıyor. 
Proje Koordinasyon Ofisi tarafından koordine edilen projenin amacı; yanlış beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, obesite, diabet (şeker hastalığı), kalp, damar vb. hastalıklarda doğru beslenme, gebe ve emzikli kadınların, bebek ve çocukların sağlıklı beslenmeleri konusunda halkı aydınlatıcı bilgi vermek ve sağlık sorunları bulunan ve diyetisyene gitmek isteyen dar gelirli vatandaşlara ücretsiz diyetisyen hizmeti sağlamak.
Diyetisyen  Şule Yavuz Demir tarafından verilecek olan diyetisyen hizmeti yarın Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile başlayacak. 
RANDEVU ALINABİLECEK 
Tosmur hizmet binasında verilecek ücretsiz hizmetten maddi olanaksızlıklar nedeniyle diyetisyene gidemeyen vatandaşlar faydalanabilecekler. 
7’den 77’ye sağlıklı beslenme anlayışı ile her yaş grubundan bireye hitap edecek olan diyetisyen hizmeti, Salı ve Perşembe günleri verilecek. Öte yandan 0242 5102000 – 2875 nolu telefonu arayıp randevu alarak da hizmetten faydalanılabilecek.  
ÇOCUKLAR DA KATILABİLECEK 
Diyetisyen Şule Yavuz Demir, “Amacımız insanları sabit listelerle beslemek yerine, her zaman her şartta doğru beslenmelerine yardımcı olmak. İşe eğitimle başlanacak, okul çağındaki çocuklar da aileleriyle birlikte bizden destek alabilecekler. Alanya Belediyesi tarafından verilen bu hizmet çok büyük bir nimettir. Çünkü özel diyetisyenlerin muayene ücretleri çok yüksek” dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 16:44
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107