banner84

Sahte güzellik vaatleriyle, güzelliğinizden olmayın

Günümüzde güzellik uğuruna birçok işlemin yapıldığını vurgulayan AYS İNK Tattoo ve Güzellik Eğitim Merkezi sahibi eğitmen Çağlar, “üç kuruş az para vereceğim derken kendinizde kalıcı hasarlar bırakmayın” diye konuştu.

Sahte güzellik vaatleriyle, güzelliğinizden olmayın
Burcu MUTLU
Kadınlar her zaman güzelliklerine özen göstererek, insanlığın var olduğu günden beri kendilerini iyi hissetmek adına birçok işlem yaptırıyorlar. Kendilerini güzelleştirmek adına özellikle teknolojisinin gelişmesiyle birlikte teknik birçok işlem yaptırılıyor. Kalıcı makyaj, kaş ve kirpik işlemleri, dövme, cilt bakımları gibi birçok işlem yapılırken, son dönem de erkekler de cilt bakımı, dövme gibi işlemlere rağbet gösteriyor. Oldukça da maliyetli olan bu işlemler için bazen fiyatlarının uygun olması nedeniyle merdiven altı işlemlere ve ürünlere başvurulsa da bunların bırakabileceği kalıcı hasarları göz önünde bulunduran kadınlar, uzak durmaya özen gösteriyor. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan AYS İNK Tattoo ve Güzellik Eğitim Merkezi sahibi eğitmen Aysun Çağlar, güzel olmak uğuruna ucuz işlere başvurarak güzelliğinizden olmayın diyerek kadınları uyardı. 

Ucuza yapılan tozlama pudralama diye işleminin meydana getirdiği korkunç sonuç 
‘YÜZÜNÜZDE VE VÜCUDUNUZDA KALICI HASARLAR BIRAKMAYIN’
Çağlar, senelerce içinde bulunduğu sektörde kimi zaman alkışladığı kimi zaman şok olduğu uzman ve uzmancıklara tanık olduğunun söylerken, kaliteli malzemeler, düzgün uygulama ve hakkı aşmayan ücretlendirmeleri savunan birisi olduğunun altını çizdi. Çağlar, “Güzellik adına yapılan, Tattoo/piercing/kalıcı makyaj/dermapen/ipek kirpik/cilt bakımı ve daha birçok uygulamada uzmanca ve hakkıyla çalışılmasını savunuyorum. 3-5 kuruş eksik vermek adına ya da ismi cismi, önceki uygulamaları araştırmadan gidilen yerlerde vahşete tanık olarak yüzünüzde ve vücudunuzda kalıcı hasarlar bırakmayın” diye konuştu. 

    Aysun Çağlar'ın yaptığı tozlama pudralama işlemi
Her hafta Pazartesi günleri Alanya Postası okurları için güzellik sırları hakkında detaylar paylaşacağını hatırlatan Aysun Çağlar, “El altından, insanları kobaylaştırılarak uzman adı altındaki kişilere güzelliğinizi teslim etmeyin. Bu hafta ve bundan sonraki haftalarda güzellik adına yapılan kadın/erkek tüm bakım ve uygulamalarda sizi işlem, ücret konusunda bilgilendireceğim. Merak etmeyin! Sıkıcı bir kalem, sıradanlaşmış satırlarla zaman kaybı olmayacağım aklınızda” şeklinde konuştu.
‘DÜZELTİLMİŞ FOTOĞRAFLARLA İNSANLARI KANDIRMASINLAR’
Bu işi hakkıyla yapanların yanında ve onlara destek olmayı amaçlayan bir uzman olduğunu belirten Çağlar, “İstiyorum ki bu işten ekmeğini yiyen her kişi hakkıyla yesin. Düzenleme, fotoshop gibi yaygın olan sanal programlarla kişileri yanıltıcı gerçek işlemler görmek istiyoruz” diyerek insanları sırf üç kuruş para kazanmak için kandırmak isteyenlere kanılmaması gerektiğini vurguladı. 
Kobaylaştırılarak ya da sırf mekan, dükkan adI duyurmak adına maliyetinin yüzde birini bile karşılamayan ve hatta insanları komik ve mağdur hale getiren işlemlere karşı olduğu olduğunu ifade eden Çağlar, “Akıllanmak için mağdur olmayı beklemeyin. Hakkıyla verdiğiniz paranın, hakkıyla sonucunu isteyin” diyerek güzel olmak ve ya bakımlı olmak uğuruna bir şeyler yaptırmak isteyen insanların dikkatli olmaları için uyarıda bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 16:44
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107