banner84

Süleyman amca şifayı Anadolu'da buldu

Nefes darlığı, hareket kısıtlılığı ve uyku bozukluğu şikayetiyle Alanya Özel Anadolu Hastanesi'ne başvuran Ünsal, burada yapılan riskli aort kapak değişimi operasyonu sonrası şifaya kavuştu

Süleyman amca şifayı Anadolu'da buldu
Nefes darlığı, hareket kısıtlılığı ve uyku bozukluğu şikayetiyle Alanya Özel Anadolu Hastanesi'ne başvuran Anamurlu Süleyman Ünsal (75) kalp yetmezliği ve oksijen ödemi tanısıyla Kalp ve Damar Cerrahisi tarafından Yoğum Bakım servisine yatırıldı. Burada uygulanan ilaç tedavisine yanıt vermeyen Süleyman amcanın şikayetlerinin artması üzerine ve tetkiklerde daha önce merkezde iki kez değiştirilen aort kapağı kaçak yapması yani ciddi aort yetmezliği tanısı konulması üzerine Kordiyoloji, Kalp Damar ve Göğüs Hastalıkları Konseyine sunuldu. Burada hastaya yüksek riskli cerrahi tedavi kararı alan doktorlar, kısa sürede hazırlıklarını yaparak, Süleyman amcaya  üçüncü kez aort kapak değişimi operasyonu uyguladı. Ameliyat sonrası kısa sürede toparlanan Süleyman amcanın şikayetleri azalarak hızla iyileşti. Doktorlarının izleniminde tüm şikayetleri geçen Süleyman amcanın uyku düzeni de normale döndü.  Kendi başına yürüyebilen ve yemek yiyebilen Süleyman amca, doktorları tarafından  poliklinik takibi önerilerek şifayla taburcu edildi.
'DOKTORLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Daha önce de birçok hastaneye gittiğini ancak şifayı Alanya Özel Anadolu Hastanesi'nde bulduğunu belirten Süleyman Amca, "Buraya geldiğimde birçok şikayetim vardı. Beni burada kardiyoloji doktorları muayene etti. Ameliyat yapacaklarını söylediler, daha önce de 2 kez ameliyat olmuştum ve 3'üncü ameliyatın riskli olduğunu söylediler doktorlarım, ama ben onlara güvendim. Ameliyat sonrası iyileştim. Kendi başıma yürüyebiliyorum, kendi yemeğimi yiyebiliyorum. Çok şükür şuan iyiyim. Ben doktorlarıma ve hastane personeline çok teşekkür ediyorum. Şifayı onlar sayesinde buldum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107