banner84

Türkiye’de sağlıkta bir ilk  

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma  Hastanesi  ilklere imza atmaya devam ediyor. 

Türkiye’de sağlıkta bir ilk  
 
Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı  Özlem Özer Çakır Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer  tedavisini Türkiye’ye  getirerek  bir ilke imza attı. Mide  tümörü olan ve buna bağlı olarak da  tıkanıklığı  bulunan Veysel Bozdağ( 68) Türkiye’ de ilk kez  uygulanan  ameliyat ile  sağlığına kavuştu.  
Sağlık hizmetinde  yeni bir çığır  
Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı  Özlem Özer Çakır;”  sağlık hizmetinde lazer tedavisi  birçok alanda  yapılmakta  ve başarıyla  uygulanmaktadır.  Bizde ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma  Hastanesi  olarak   ilk defa  Türkiye’ de  Gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer  tedavisini  başarılı bir şekilde  gerçekleştirdik. Hastam  Veysel Bozdağ ‘ın midesinde tümörü bulunmaktaydı  buna bağlı olarak da tıkanıklığı mevcuttu. Bu tıkanıklığını açmak için ekibimle  birlikte  başarılı bir şekilde  lazer tedavisini  uyguladık.  Lazer ile hastamın  tümör dokularını  ablaze ederek  ortadan  çıkardık . Bu uygulamanın tümörün gelişimini  önlemekte de faydası olacağına inanmaktayım. 
 Sağlık hizmetinde  yeni hedeflerimiz  var  
Bundan sonraki süreçte de hastanemizde; hem yemek borusu,  mide , 12 parmak bağırsaklarındaki  tümörler,  kolon tümörlerinde, sindirim sistemlerinin tümörlerinde  tıkanıklığı  önlemek hem de  tümörün gelişmesini önlemek amacıyla  lazer tedavisini uygulamaya devam edeceğim. “dedi.  
  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma  Hastanesi  Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş,  Türkiye’de ilki gerçekleştiren Öğretim Görevlisi Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı  Özlem Özer Çakır’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107