banner84

Ücretsiz diyetisyen desteği

Toplumsal sorunların çözümü için sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Alanya Belediyesi, yanlış beslenmeden kaynaklanan sağlık sorunlarına yardımcı olmak için ücretsiz diyetisyen hizmeti başlatıyor.

Ücretsiz diyetisyen desteği
 Alanya Belediyesi Proje Koordinasyon Ofisi tarafından koordine edilen hizmetle ilgili bugün Alanya Belediyesi Tosmur Hizmet Binası’nda muhtarların katımlıyla bir toplantı düzenlendi. Başköy, Mahmutlar, Tosmur, Kızılcaşehir, Kargıcak, Kestel ve  Obaalacami muhtarlarının katıldığı toplantıda, Diyetisyen Şule Yavuz tarafından programla  ilgili brifing verildi. Uygulamanın Alanya’nın doğu, merkez ve batı olarak planlandığını belirten Diyetisyen Yavuz, ilk bilgilendirme toplantısını da Alanya’nın doğusundaki mahalle muhtarlarıyla yaptıklarını söyledi. Obezite, hazır gıdaların zararları ve sağlıklı beslenme konularında muhtarlara bilgi veren Diyetisyen Şule Yavuz, “Alanya Belediye ile yaptığımız işbirliği kapsamında haftada iki gün ihtiyaç sahiplerine, diyetisyenlik desteği vereceğiz. Önce doğudaki mahallelerden başlayarak bu hizmeti Alanya’nın tüm mahallelerine yayacağız. Özellikle mahallenizde yaşayan ve diyetisyene gidemeyen gerçek ihtiyaç sahibi diyabet hastalarının, obezite hastalarının bize yönlendirilmesi için sizden destek bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Amaçlarının  insanları sabit listelerle beslemek yerine, her zaman her şartta doğru beslenmelerine yardımcı olmak olduğunu vurgulayan Diyetisyen Yavuz, “ İşe eğitimle başlanacak, okul çağındaki çocuklar da aileleriyle birlikte bizden destek alabilecekler. Alanya Belediyesi tarafından verilen bu  hizmet çok büyük bir  nimettir. Çünkü özel diyetisyenlerin muayene ücretleri çok yüksek” dedi.

Konuyla ilgili muhtarların da görüşlerini alan Diyetisyen Şule Yavuz,  Aralık ayı başında hastaları kabul etmeye başlayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107