banner129

Yabancı hastalar Alanya hekimlerine emanet

Antalya Kamu Hastaneler Birliğine bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yabancı hastaların tercihi olmaya devam ediyor

Yabancı hastalar Alanya hekimlerine emanet
Yaz aylarında Alanya’da yaşayan Belçika ve Hollanda asıllı hastaların tercihi Antalya Kamu Hastaneler Birliğine bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Hekimi Uzm. Dr. Murat Topçuoğlu iki başarılı operasyon gerçekleştirerek yabancı hastaları sağlıklarına kavuşturdu.
AYNI GÜNDE İKİ YABANCI HASTAYA İKİ BAŞARILI AMELİYAT
Uzm. Dr. Topçuoğlu aynı gün iki ayrı yabancı hastanın ameliyatını gerçekleştirdi. Belçika asıllı Andre Jean Van Mbrouk prostat ameliyatı olurken, Hollanda asıllı Johannes Wilhelmus Claassen mesane tümörü ameliyatı oldu. Ameliyatları başarılı geçen hastalar 2 gün içerisinde hastaneden taburcu edildiler.
 Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan “hastane olarak yabancı hastalar tarafından tercih edilen bir hastane haline geldik. Hastanemizde tedavi olan yabancı uyruklu hastalarımızdan gelen olumlu sonuçlar ve doktorlarımızın başarılı ameliyatları prestijimizi arttırmaktadır. Özellikle hastanemize gelip ameliyat olmak isteyen birçok yabancı uyruklu hastamız bulunmaktadır. Bu durum bizi hastane yönetimi olarak mutlu etmektedir. Doktorlarımıza başarılı operasyonları için, sağlık çalışanlarımızı da özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Her hastamız bizim için değerlidir. Hastalarımızın hastanemizden memnun ayrılması ve onlar tarafından tercih edilen bir sağlık kuruluşu haline gelmemiz bizleri ayrıca mutlu etmektedir" dedi.
'GERİ DÖNÜŞLER OLDUKÇA OLUMLU'
Sağlık Turizminde Türkiye'deki sistemin daha avantajlı olduğunu belirten Alanya EAH Üroloji Hekimi Uzm. Dr. Murat Topçuoğlu ise; "iki başarılı operasyon gerçekleştirdik. Özellikle mesane ile ilgili şikayeti olan hastamızın büyük bir tümöral oluşumu vardı. Hastalarımız şu an problemsiz bir şekilde günlük hayatlarına devam edebilir durumdadırlar. Hastalarımız aynı tip ameliyatı kendi ülkelerinde olmak isteselerdi bekleme süreleri 6-8 hafta arasında değişecekti, bizim hastanemizde ise ameliyata karar verip almamız sadece 1 haftalık bir zamanda gerçekleşti. Bu tür başarılı operasyonlar, diğer yabancı hastaları da Türkiye’de ameliyat olmaya teşvik etmektedir. Hastane olarak bize geri dönüşler oldukça olumludur” dedi.
'ÇOK MEMNUN KALDIK'
Belçika asıllı hasta Andre Jean Van Mbrouk, daha önce ilaç tedavisi aldığını ancak tedaviye cevap vermediğini ve prostatının büyüdüğünü söyledi. Mbrouk “prostatım büyümeye başlayınca artık ameliyat olmam gerekti. Ben de tercihimi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yana kullandım. Doktorumun başarılarını daha önceden duymuştum. Sorunumu anlatınca benimle ilgilenerek 1 hafta içerisinde hemen ameliyata aldı. İki gün içerisinde de sağlığıma kavuşturularak taburcu edildim. Doktorumdan ve hastanedeki hizmetlerden çok memnun kaldım. Beni sağlığıma kavuşturdukları ve ilgilendikleri için çok teşekkür ederim” dedi.
Hollanda asıllı Johannes Wılhelmus Claassen ise; “mesane tümörü için ameliyat olmam gerekiyordu. Yalnız çok tedirgindim. Ameliyat beni korkutuyordu. Üroloji hekimim Murat Topçuoğlu sayesinde bu korkularım kayboldu. İçim rahat bir şekilde ameliyatımı oldum. Sonuçtan da oldukça memnunum. Her şey çok iyiydi. Doktoruma, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanlarına ve hastane yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 17:03
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107