banner84

Yufka uyarısı

ALESO vatandaşları merdiven altı üretim yapan ve hijyeni koşullarda üretilmeyen yufkalardan uzak durması konusunda uyardı.

Yufka uyarısı

Alanya Esnaf ve sanatkarlar Odası (ALESO) vatandaşlara yufka konusunda uyarılarda bulundu. ALESO'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Birçok merdiven altı üretim olduğu için, günümüzde gıda üretim ve satış noktaları yeterli derecede denetlenmemekte insan sağlığı kolaylıkla göz ardı edilebilmektedir. Ne yazık ki yufkada, dondurma, pastane ürünleri vb. gıda maddelerinin merdiven altı üretimin önüne geçilemiyor, bunlar birçok yerde satışa sunuluyor tüketicilerde bilinçsizce bu ürünlerden temin etmektedirler. Birçok ürün gibi yufkada Pazar tezgahlarında açık alanlarda satışa sunulmaktadır. Bu tür ürünler için gerekli hijyen koşullarını sağlanmadan satılması insanların sağlığını tehdit etmektedir. Bu sebeptendir ki gıda ihtiyaçlarımızı mümkün olduğunca yeterli hijyen kurallarının yerine getirildiği satış noktalarından temin edelim. AVM ler yerine, mahallemizdeki taze ve hijyenik koşullarda üretim yapan yufkacı esnafımızı tercih edelim. İslam aleminin ve halkımızın Ramazan ayını tebrik eder tüm üyelerime bol kazançlı günler dilerim."

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107