banner84

'Zorunda kalmazlarsa aşı olmayacaklar'

Aşılamanın önemi vakaların artmasıyla anlaşılırken, aşı yaptırmayan vatandaşlara yönelik de kısıtlamaların geleceği konusu gündem haline geldi. Turizmci Cimrin de, "Aşı olmayanların bazı haklardan mahrum edilmesini sonuna kadar destekliyorum. Çünkü belli bir kesim var zorda kalmazsa asla aşı olmayacak olan" dedi

'Zorunda kalmazlarsa aşı olmayacaklar'

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu üyesi, turizmci Şükrü Cimrin, aşılamanın önemine dikkat çekerken, son zamanlarda gündemde olan aşı yaptırmayan vatandaşlara yönelik kısıtlama konusuna destek verdiğini söyledi. 

'BAZI HAKLARDAN MAHRUM KALMALARINI DESTEKLİYORUM'
Cimrin, aşı olmayanların en büyük kötülüğü kendilerine ve yakınlarına yaptığına dikkat çekerek, yaşadığı bir olayı anlattı. Cimrin, "Aşı olmaktan ısrarla kaçınanlar var aramızda. Salgını yenmenin ve tamamen normalleşmenin tek yolu toplum olarak bağışıklık kazanmak.Aşı olmayanların bazı haklardan mahrum edilmesini sonuna kadar destekliyorum. Çünkü belli bir kesim var zorda kalmazsa asla aşı olmayacak olan.

'KÖTÜLÜĞÜ KENDİLERİNE VE AİLELERİNE YAPIYORLAR'
Dün bu kesimden bir arkadaşımla sohbet ettim. Neden olmuyorsun diye sorduğumda 'Zaten yüzde 80 aşılanınca sürü bağışıklığını yakalayacakmışız ben aşı olmayan yüzde 20'de kalmak istiyorum' dedi. Aşı olmayarak risk almadıklarını düşünen ve aşı olmanın beraberinde getireceği söylentilere dayalı yan etkilerin yükünü aşı olanlara yükleyenler; aslında en büyük kötülüğü kendilerine ve yakınlarına yapıyorlar" diye konuştu. 

'AĞIR VAKALAR AŞISIZ'
Herkesin etrafındaki insanları aşı olmaya teşvik etmesi gerektiğine ve hastanedeki ağır vakaların büyük bir çoğunluğunun aşısızlardan olduğunu ifade eden Cimrin, "Görüştüğümüz doktorlar şu anda hastanedeki ağır vakaların çoğunun hiç aşı olmayanlardan oluştuğunu söylüyorlar. Aşı olmayan her birey hem kendini hem de toplumu tehdit etmeye devam edecek. Kendi etki alanımızdaki aşı olmayan herkesi aşı olmaya teşvik edelim" dedi. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asaf
Asaf - 10 ay Önce

önüne gelen konuşuyor. herkes virolog olmuş.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169