banner129

‘Şimdi hizmet zamanı’

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ekibiyle birlikte yeni hizmet binamız “Alanya Posta Medya Plaza” yı ziyaret etti. Ziyaretinde, dün kaleme aldığım, “Yapma Başkan” başlıklı yazımla da ilgili de açıklamalarda bulundu. Doğal olarak cevap hakkına yer vereceğim. Ancak cevap hakkı kadar, Yücel’in amaç ve hedeflerini de anlama fırsatımız olacak.
Belediye Meclisi’nde Erkan Demirci’nin gündeme getirdiği ‘İşten çıkarmalar olacak mı?’ sorusunu yazıma taşımıştım. Yücel, “Ben hiçbir zaman hesaplaşmadım, hep kucaklaştım. Siyaset benim için 31 Mart akşamı bitti. Şimdi hesaplaşma değil, kucaklaşıp birlik olup Alanya’mıza hak ettiği hizmetleri yapma zamanı” diyerek yanıtladı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “seçimlik değil, ömürlük” dediği, “Cumhur ittifakı” ruhuna bağlı kalacağına da dikkat çeken Yücel, “Siyaset yapma zamanı geride kaldı. Şimdi birlikte çalışıp, birlikte üretip, birlikte hizmet edeceğiz” diyerek herkesin başkanı olacağını vurguladı. 
ÖNCELİĞİM KENT MEYDANI
Yazımın belediye sarayı ile ilgili bölümüne de cevap veren Başkan “Ben böyle bir zamanda belediye sarayı yapacak kadar salak değilim. Benim önceliğim hizmet binası değil, kent meydanı. Meydanı yapabilmem için belediyeyi taşımam lazımdı. Onun için öncelik hizmet binasına geçti. İnşallah belediyeyi taşıyıp kent meydanını şehrimize kazandıracağız” dedi. Belediye hizmet binasının vatandaş ile kendi arasına mesafe koymayacağını da  “Hiçbir zaman halktan kopmadım kopmam da” sözleriyle dile getirdi.
‘Şehirler meydanlarıyla anılır. Meydanlarıyla marka olur. Alanya olarak bizim bir meydanımız bile yok. Önceliğimiz Alanya’mıza yakışan bir kent meydanını bu dönemimde şehrimize kazandırmak” diyen Yücel “Ziraat Bankası’nın önünden başlayıp Çay bahçesi, kapalı otopark Atatürk Anıtı’nın kaymakamlık ve belediye hizmet binamızın yer aldığı alana bir kent meydanı yapacağız. Projesi hazır, Türkiye’nin en güzel kent meydanını yapacağız. Bunu yapabilmek için de Belediye Hizmet Binası’nı bir an önce tamamlayıp belediyemizi taşımalıyız” dedi.  
Valla haksızda sayılmaz. Saraya karşı çıkan ben bile ikna oldum.

YORUM EKLE

banner107