banner84

Siyaset-me

     Alanya için çok önem arz eden yerel yönetimlerin en önemli kurumu olan Alanya Belediye Başkanlığı  için ve yine Alanya’daki Odaların en gözdesi ve bir numarada olan ALTSO Başkanlığı için daha seçime çok zaman olmasına rağmen  seçim atmosferi erkenden başladı. Her iki kurum için  hem sahada olanlar hem de  sahaya çıkmayı düşünenlerin  olup çalışmalara başlaması çok güzel.  Görünüşe göre renkli ve şatafatlı bir seçim dönemi göreceğiz.
      Tabi her seçim döneminde olduğu üzere İlçemizin kalıplaşmış ve her siyasi oluşum veya oda ve derneklerde gördüğümüz aynı simaları  tekrardan buralarda göreceğiz.  ( Buna koltuk sevdası mı diyelim, Hizmet aşkımı diyelim, maddi kaygılar mı diyelim, yoksa etiket olmak mı diyelim Karar sizin) Gönül ister ki bu kalıplaşmış  görünümün içine yeni dinamikler, yeni güç ve akıl birikimleri de girsin. Ama buna  liyakatin çok  önemsenmediği  Alanya’da ağalık  ve siyaset düzeni müsaade eder mi? Etmez mi ? bilemeyiz.  
      Belki seçim atmosferine erken girilmesi  mevcut yönetimlerin daha iyi çalışıp  Alanya için icraat  ve  projeler üretmesi bakımından yararlı olacaktır.  Aday olacaklarında şimdiden proje ve ödevlerine daha iyi çalışıp bölgemizin eksiklerini daha iyi tespit etme olanağına sahip olacaklardır. 
       Tabii  burada küçük bir handikaplı durum var; mevcut yönetimde olanların seçime yönelik çalışalım insanların gözüne hoş görünelim oyumuz artsın mantığıyla da gerekli gereksiz plansız icraatlara kalkışarak  bu  kurum ve kuruluşları da borç batağına sokmaması gerekir...
     Bu dönem insanlar tercih ve seçim yaparken projeler ve vaatlerden çok  günümüz ekonomik durumu belirleyici olarak karşımıza çıkacaktır.   Yani insanlar evlerinde tencerelerini kaynatabiliyor mu ?  Elektrik su telefon faturalarını ödeyebiliyorlar mı?  Kiralarını ödeyebiliyorlar mı? İş bulabiliyorlar mı ?  işte bu tür ekonomik olgularda insanların tercihlerinde çok etkili olacaktır.
    Ayrıca son günlerde sahada olup çalışmalara erken başlayan Belediye Başkan adayı olan müstakbel bir adayla ilgili aynı görüşte olup da birisi Cumhur diğeri Millet ittifakında bulunan partilerin birbirine sosyal medya üzerinden  sataşması  bu ortamda biraz erken olmuş.  Bilin ki 2024 seçim takvimine kadar köprünün altından daha ne sular akar. Bugün ters düştüğünle yarın dost olursun, dostunla da düşman olursun….  Adı üstünde buna   S-İ-Y-A-S-E-T derler. Şimdiden birbirinizi üzmeyin.
    Kısacası işin aslı ve özü LİYAKATIN olmadığı yerde kargaşa ve kavga çok olur. Olanda biz halka olur.
Sağlıcakla kalın…

YORUM EKLE

banner107

banner169