banner84

2020'de Diplomasi Forumu başlatılacak

Bakan Çavuşoğlu, Antalya'nın, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ifade ederek,  2020'nin Mart ayında Türkiye'de ilk kez Antalya Diplomasi Formunu başlatacaklarını söyledi.

2020'de Diplomasi Forumu başlatılacak

İspanya Resepsiyonu Akra Barut Otel'de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba, İspanya Antalya Fahri Konsolosu olan Hasan Akıncıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetliler katıldı. Resepsiyonda konuşan Bakan Çavuşoğlu, Antalya'nın, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ifade ederek,  2020'nin Mart ayında Türkiye'de ilk kez Antalya Diplomasi Formunu başlatacaklarını söyledi.
'TÜM LİDERLERİ ANTALYA'YA GETİRECEĞİZ'
Çavuşoğlu, "Her zaman belediye başkanlarımız, iş adamlarımız, turizmcilerimiz, tüm hemşehrilerimizle Antalya'nın dünyadaki itibarını arttırmak için çalışıyoruz. O nedenle birçok zirveyi, birçok önemli etkinlikleri, Antalyalı olmanın da verdiği bir pozitif ayrımcılıkla Antalya'mızda gerçekleştiriyoruz. Ve gelecek sene Mart ayında ilk defa Türkiye'de Antalya Diplomasi Formunu da başlatıyoruz. Bugün Davos nasıl varsa, bugün yine bazı ülkelerde işte önemli forumlar geleneksel hale gelmişse, gelecek sene Mart ayından itibaren cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve riyasetinde tüm dünya liderlerini, siyasetçileri, Dışişleri Bakanlarını, savunma bakanlarını ve diğer ilgili bakanları, akademisyenleri, aydınları, vizyoner kişileri Antalya'mızda bir araya getirip, 3-4 gün bölgemizin ve tüm dünyanın geleceği ile ilgili yeni fikirler oluşmasına katkı sağlayacağız. Antalya Diplomasi Formumuz, Cumhurbaşkanımız tarafından da onaylandı. Hayırlı, uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 16:50
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107