banner84

'24 Temmuz dönüm noktası'

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, basından sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

'24 Temmuz dönüm noktası'

Kamuoyunu bilgilendirmek ve güçlü bir demokrasi için basın mensuplarına çok önemli görevler düştüğünü belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Türk basınının gelişimi, teknolojik yeniliklere uyum sağlayabilmesi, daha hızlı ve özgürce haber sunabilmesi açısından 24 Temmuz’un çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Köse, “Tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutlarım” dedi.

Son birkaç gündür ülkemizde yaşanan terör saldırılarına da değinen Köse, “Ülkemizde 13 yıldır AK Parti hükümeti sayesinde sağlanmış güven ortamını bozmaya dönük yurt içi ve yurt dışından güvenlik güçlerimize yönelik yapılan saldırıları üzülerek izliyoruz. Dış güçler tarafından da desteklenen bu saldırıları düzenleyenleri ve bunlara destek olanları lanetliyorum. Bu saldırılarda hayatını kaybeden asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralanan güvenlik güçlerine de acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.

Köse, Türkiye’nin çok büyük ve güçlü bir ülke olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hükümetimiz ve güvenlik güçlerimiz, bu saldırılara karşı gereken müdahaleyi yapmıştır. Terör saldırıları ile ilgili yurt içinde de operasyonlar devam etmektedir. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece, bu saldırılar sonuçsuz kalacaktır. İçinde bulunduğumuz süreçte, basın kuruluşlarına ve basın mensuplarına çok önemli görevler düşmektedir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu tür saldırılar çok iyi analiz edilmeli. Kamuoyunu bilgilendirmek birinci görevi olan basın mensupları, bu süreçte sağduyulu hareket etmeli, ülkemizdeki birlik ve beraberliği, ekonomik istikrarı bozmayı amaçlayan bu saldırılardan çıkar sağlamak isteyenlere fırsat vermemelidir.”

Terörü lanetlediğini belirten Köse, bu ortamdan siyasi çıkar sağlamayı amaçlayanlara milletin prim vermeyeceğini, yurt içi ve yurt dışından destekli bu şer güçlerinin, hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 19:19
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107