banner84

'Adaylık işine karışmayız'

CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güven, "Partimizde bir aday çıkar, üç aday çıkar, ona biz karışamayız. Biz partiyi kongreye götürüp, yeni seçilecek yönetime teslim edeceğiz" dedi

'Adaylık işine karışmayız'
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Mevlüt Güven, İlçe Kongresi'ni 20 Aralık'ta yapacaklarını açıkladı. 330 delegenin oy kullanacağı kongrenin Kültür Merkezi'nde yapılacağını da ifade eden Güven, "İl Yönetimi, bize bürokratik işlemleri yapmamızı ve kültürel etkinliklerde partiyi temsil etmemiz için yetki verdi. Bizlerde bu konularda çalışma yürütüyoruz" dedi. 
"BİZDE DEMOKRASİ VAR" 
KONGRE öncesi tek aday üzerinde uzlaşılıp, uzlaşılmayacağına ilişkin soruya Güven, "Bu konuda İlçe Başkan adayı belirleme gibi bir durumumuz yok. Mevcut delegelerle bürokratik işlerini düzenleyeceğiz. Kongrede adaylar çıkar, bir aday olur, çok aday olur onu biz bilemeyiz. Partimizde demokrasi çok güzel işler. Bu adayların veya partinin kurullarının geçmiş dönemde hizmet vermiş partililer ve delegelerin ortak anlayışı neyse o çıkar. Bir aday çalışması gibi bir şey yok" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107