banner84

'AK Parti Alanya’da başarılı'

Büyükşehir Koordinatörü Güney, "Alanya açısından baktığımızda AKP başarılı bir seçimi geride bıraktı. Alanya’nın milletvekili adayı olan Sena Nur Çelik seçildi. Bizler alınan sonuçtan memnunuz” dedi.

'AK Parti Alanya’da başarılı'

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, son dönemde yapılan çalışmaları, düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi. Birim amirleri toplantısı sonrası konuşan Güney, “2015 turizm sezonunda herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm ekiplerimizle Alanya’nın farklı noktalarındaki çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Arıtma, içme suyu, sinekle mücadele, temizlik, park ve bahçeler ile ulaşım ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Kırsal alanda da yol bakım, onarım, yama çalışmaları devam ederken, planlanan yerlere asfalt yapım çalışmalarına da önümüzdeki günlerde başlayacağız” dedi.

ALANYA’YA SICAK ASFALT GELİYOR

Özellikle içme suyu konusunda hatların eski ve yetersiz olduğu yerlerin öncelikli olarak yapılan ihale doğrultusunda yapım çalışmalarına başlandığını vurgulayan Güney, “Diğer yandan bu sezonun yanı sıra 2016 yılında yapılacak çalışmalar ve projeler konusundaki hazırlıklarımız da devam ediyor” diye konuştu. Manavgat'a asfalt plenti kurduklarını ve bu sene Alanya’ya yaklaşık 100 kilometre asfalt dökeceklerini söyleyen Güney, “Alanya’yı sıcak asfaltla tanıştıracağız. Özellikle bazı grup yollarında hummalı bir dönem başlatacağız” dedi.

‘PLAJDA ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK’

Damlataş  Plajı’nda görülen atık su ve kurtçuk konusunu da değerlendiren Güney, “Biz 15-20 gün önceden önlem almıştık. Alanya Müzesi’nin önünde bulunan bir kapaktan kaynaklı sıkıntı var. Yukarı bölgedeki bazı işletmelerden atık sızdığının bilgisini aldık. Kış mevsiminden dolayı bazı suların bu kanallara aktığı oluyor. Alanya Belediyesi daha önce bu giderleri kapatıyordu ve sıkıntı olmuyordu. Biz de gerekli çalışmaları yaptık” diye konuştu.

‘ALANYA AKP’Yİ TERCİH ETTİ’

7 Haziran Genel Seçimleri’nde alınan sonuçları da değerlendiren Güney, “Seçimden önce hep istikrardan bahsettik, ancak milletimiz demokratik hakkını kullanarak, koalisyona karar verdi. Biz, milletimizin verdiği karara saygılıyız. Umarım görüşmeler olumlu geçer ve ülkede istikrarı sürdürecek bir hükümet kısa sürede kurulur. Alanya açısından baktığımızda ise AKP başarılı bir seçimi geride bıraktı. Alanya’nın milletvekili adayı Sena Nur Çelik seçildi. Alınan sonuçtan memnunuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107