banner129

AK Parti’de şaşırtan istifa

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz İçmen, sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti. İçmen'in ‘gördüğüm lüzum üzerine’ diyerek yazılı açıklamayla ilan ettiği istifanın ardından, parti kulislerinde ‘İstifaya zorlandı’ yorumları yapıldı.

AK Parti’de şaşırtan istifa

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz İçmen, sosyal medyadan duyurduğu sürpriz istifa kararı ile herkesi şaşırttı. Aralık 2017'de göreve gelen İçmen'in ani istifasının ardından ise çeşitli iddialar ortaya atıldı. İçmen yerine, daha önceden AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Cemal Yeniacun'un getirilmek istendiği, bu sebeple de istifaya zorlandığı iddia edildi. İstifanın perde arkasında bu sebeplerin olduğu belirtilirken, İçmen sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı.

İçmen, "Sevgili Büyüklerim ve Değerli Genç Kardeşlerim; Bizlere bugüne kadar desteğini esirgemeyen örnek olan Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Öncelikle ifade etmek isterim ki, madden manen her konuda yanımda olan bize Milli Selamet Partisi’nden AK Parti’ye siyasi etiği ve dürüstlüğü öğreten dedeme, her konuda yanımda olan aileme ve eşime teşekkür ederim.’ Diyerek başladığı mesajına şöyle devam etti ‘Bilinmesini isterim ki, hiçbir hesap yapmadan bize öğretilen siyasetin hizmet için mücahitlik tarafı ile ilgilendik. Hiçbir zaman siyasetin ticari kısmında olmadık. Aktif olarak 6 yıldır çeşitli kademelerde beraber çalıştığımız arkadaşlardan haklarını helal etmesini diliyorum. Benden yana haklarınız helal olsun. Görmüş olduğum lüzum üzerine görev yaptığım Ak Parti Alanya İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan istifa ediyorum"

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107