banner84

"Akp erimeye başladı"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, bugün Alanya Sanayi Sitesi'nde esnafları ziyaret etti.

İlçe Başkanı Hilmi Er, yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile sanayiye gelen Uyar'a sanayi esnafı olan MHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tuna eşlik etti. Sanayi esnafını dükkanlarında tek tek ziyaret ederek destek isteyen Uyar, "Geçen hafta Kaş, Demre ve Muratpaşa'daydım. Orada tanımayanlar da olduğu için kendimi tanıtarak söze başladım. Ama burada direkt konuya giriyor, destek istiyorum" dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren esnaflar ise "Hocam ne kendinizi tanıtmak ne de destek istemek için kendinizi yormayın. Daima sizinleyiz. Ankara'ya göndereceğiz" dedi.

ESNAFI HER ŞEYİN FARKINDA

Ziyaretler sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uyar, sanayi esnafından hem destek isteyip hem onların kendileri, sanayi ve ülke ile ilgili duygu ve düşünlerini aldıklarını ifade etti. Uyar, "Sanayi esnafımızın ülke gündeminden rahatsız olduğunu, ülkenin iyi yönetilmediğini fark ettiğini gözlemledik. Bu sandıktan çıkacak olan sonuçla ülkemiz için, ülkemizin dirliği birliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, komşularımızla olan ilişkilerimizin düzelmesi için, Türkiye'deki yolsuzluğun önlenmesi, yoksulluğun giderilmesi, istihdamın yaratılıp işsizlere iş bulunması ile alakalı sanayi esnafının da duyarlı olduğunu tespit ettik. MHP 7 Haziran'dan sonra iktidara gelen parti olacaktır. Esnafımızla alakalı sıkıntıları çözmek için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Uyar, vergi indirimi, asgari ücrat ve esnaflar için yapılacak olan vaatleri tek tek anlattı.

CUMHURBAŞKANI DA OLSA BİR ŞEY İFADE ETMEZ

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerin sıradan bir seçim olmadığını vurgulayan Uyar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplu açılış törenleri adı altında illerde mitingler düzenleyip AKP'ye destek istediğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanının milleti ötekiler ve bizimkiler diye ayırdığı bir ortamda yapılan bu seçim sıradan, normal bir seçim değil. Demokratik kurallar içerisinde  yapılan ancak eşit şartlarda, adil bir seçim olmayacak. Cumhurbaşkanı hükümetin bir üyesiymiş gibi alanlara inmiş seçim çalışması yapıyor. Devletin en küçük biriminden en üst birimine kadar tüm çalışanları AKP lehine seçim çalışması yapıyor. Devletin sahip olduğu maddi manevi ne varsa cumhurbaşkanının ve hükümetin emrinde seçim çalışması yapıyor. Böyle seçim faaliyetinde adaletten, hukuktan, eşitlikten, vicdandan, insaftan bahsetmek mümkün değil. Biz ötekiler değiliz. Onlar ötekiler değil. Biz bir bütün Türk milletiyiz. Türk milleti kavramını kafasına yerleştiremeyen kişi cumhurbaşkanı olsa da başbakan olsa da bizim için bir şey ifade etmez. Ne olursa olsun bizim için bir şey ifade etmez. Günü geldiğinde, görevi bittiğinde uygun olan yere, hak ettiği yere mutlaka gönderilecek. Mutlaka gidecek. Ben Türk milletinden MHP'ye, Türk milletinin kara sevdalılarına sahip çıkmalarını, dolayısyla kendilerine sahip çıkmalarını, vatana, millete, bayrağa, milli ve manevi değerlere sahip çıkmalarını istiyoruz."

AKP'Lİ BERBEROĞLU HAYAL GÖRÜYOR

AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu'nun kendilerinin Antalya'dan 7 vekil çıkaracaklarını iddia etmesi hatırlatan Uyar, "Elbetteki onlar da çalışacaklar. Başarmak için ellerinden geleni yapacaklar. Ama Allah onlara sandıktan başarı ile çıkmayı nasip etmesin. Allah onlara o fırsatı vermesin. Allah Türk milletinin kaderini yeniden onların eline teslim etmesin. 13 senedir iktidar dönemlerinde neler yaptıklarını Türk milletinin neleri kaybettiğini biz gözlemledik. Biz savaşarak mı Süleyman Şah Türbesi ile kaçtık geldik. Savaşarak mı Güneydoğu'da eyalet, özerklik bölgesini yarattık. AKP Türk milletini diz üstü çökertmenin ismi oldu. Ama Türk milleti ayağa kalkacak. Mustafa Berberoğlu hayal görüyor. O hayalden uyanacak. Gözlerini açtığında da AKP Antalya'dan 3 vekil ile idare edecek. Çünkü AKP erimeye başladı. Diğer bugüne kadarki çıkar için bir araya gelen güçlerin partilerinde olduğu gibi 7 Haziran'dan sonra yağmur gören kar kütlesi gibi birden bire eriyecek. Öbür seçimde başka bir ad ve amblem ile gene Türk milletinin önüne çıkacaklar. Bakalım o zaman ne olur" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107