banner84

'AKP hizmet yapmadı'

CHP'li Sapan, "AKP'nin iktidarda olduğu 12 yılda Antalya'ya doğru dürüst yatırım yapılmamıştır" dedi

'AKP hizmet yapmadı'
 CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, AK Parti döneminde Antalya'ya yeterli yatırım yapılmadığını iddia etti. Sapan, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse'nin, 12 yılda Antalya'ya hak ettiği yatırımları yapmayan partisinin ayıbını örtmek için gerçekleri çarpıttığını öne sürdü. AK Parti hükümetleri döneminde Antalya'nın yatırımı fakiri haline getirildiğini iddia eden Sapan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 
"Antalya, toplanan vergiler ile yapılan yatırım kıyaslandığında artıda olan sayılı iller arasındadır. Yerinde vergilendirme olmadığı için bu kentte kazanan firmaların, turistik işletmelerin başka illerde vergi ödemelerine rağmen Antalya, hep aldığından çok fazla kaynağı bütçeye aktarmıştır. Antalya'nın hükümet bütçesine yaptığı artı katkı hep bir milyar liranın üstünde gerçekleşmiştir. Buna rağmen AKP'nin iktidarda olduğu 12 yılda Antalya'ya doğru dürüst yatırım yapılmamıştır."
Antalya'da çok ciddi bir ulaşım sorunu bulunduğunu ifade eden Sapan, çevre yolları ile hızlı trenin "kaynak yok" gerekçesiyle ertelendiğini, kentin büyük sıkıntıya düştüğünü savundu. Sapan, "Gerçekler ortada iken onları rakamlarla çarpıtanlara, hükümetin görevi olan yatırımlar ve vermekle zorunlu olduğu kaynağı Antalyalılara lütuf gibi göstermeye çalışan AKP'lilere el insaf diyoruz" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107