banner84

Alanya Belediyesi nelere yatırım yapmalı?

Başkan Yücel'in 2020-2024 yılları arasında gerçekleştirmesi öngörülen faaliyetlerinin yer alacağı stratejik planı için vatandaşlar görüş ve önerileri Alanya Postası'na anlattı

Alanya Belediyesi nelere yatırım yapmalı?

-Özgür YILMAZ
-Figen YAYLA

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belediyenin 2020-2024 yılları arasında gerçekleştirmesi öngörülen faaliyetlerinin yer alacağı stratejik plan için ekibi ile çalışmalara başladı. Çalışmaları kapsamında STK temsilcilerinin görüşlerini de almak isteyen Yücel, bütün odalara yazılı bir şekilde ilçe için öneri ve görüşlerini bildirmelerini istedi. Alanya Belediyesi'nin stratejik planına yön verecek konu ile ilgili Alanya Postası Gazetesi de vatandaşın fikrini aldı. 
VATANDAŞLAR BEKLENTİLERİNİ SÖYLEDİ
Alanya için yakın geleceğe yönelik hayallerini ve Alanya Belediyesi tarafından hangi alanlarda yatırım istediklerini sorduğumuz  vatandaşlar birbirinden farklı beklentilerini dile getirdi. Kimisi daha çok portakal çiçeği kokusu hissetmek isterken, kimisi ise çok katlı betonlaşmaya son verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Turizm geliştirilmesine yönelik yatırım beklentileri arasında Alanya-Antalya arasına raylı sistem yapılması da yer aldı.
'BETONLAŞMAYA SON VERİLMELİ'
Vatandaşlardan Hüseyin Yüksekkaya Alanya'nın Turizm memleketi olduğunu bu yüzden Avrupa'ya yönelik bir yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Yüksekkaya, "Avrupa Birliği vatandaşlarının Alanya gelmesi ve kalkınması lazım. Bu yönde ki çalışmalara daha ağırlık verilmesi lazım. Ayrıca  Alanya Belediyesi yeşil alanlara ve spor alanında yatırım yapmalı. Ayrıca daha temiz bir deniz istiyoruz.  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bu dediklerimizi zaten yapıyor fakat daha da iyisinin olacağını düşünüyoruz. Yollarımız dar şehir içindeki caddeler ne kadar genişleyebilir bilmiyorum ama ben bunun olmasını isterdim. Birde Alanya'da  betonlaşmaya son verilmesi lazım'' dedi.
'ANTALYA-ALANYA ARASI HIZLI TREN YAPILMALI'
Alanya Belediyesi önce Antalya-Alanya arası hızlı tren yapılması gerektiğini belirten Şerafettin Yeni, '' Hızlı treni turistlerde istiyor. En faydalı yatırımlardan birisi bu olacaktır. Alanya Belediyesi turizm ve spor alanında yatırım yapmalı. Örneğin başkanımız Demirtaş'a büyük yatırımlar yaptı. Ona da ayrıca teşekkür ederim'' dedi.
'PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOKUSU HİSSETMEK İSTİYORUZ'
Alanya'da narenciye,portakal bahçelerinin daha çok olmasını isteyen  Hatice Aydoğan, ''Alanya Keşke eskisi gibi olsaydı. Ben 30 yıl önce gelmiştim her yer 2 katlı ev, bahçeler narenciye içerisindeydi. Şuan da bir betonlaşma mevcut ve bu duruma üzülüyorum. Alanya'nın denizi temiz bundan memnunum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107