banner84

‘Alanya bu dönem İL olacak’

Alanya Belediye Başkanı Yücel, Alanya Posta TV’de Haberin Manşeti programının canlı yayın konuğu idi. 2 Mayıs Perşembe akşamı Gaye Coşkun’un konuğu olan Yücel, yeni dönem hedefleri ve seçimlere ilişkin soruları yanıtladı. 

‘Alanya bu dönem İL olacak’

Haber Merkezi
‘BU DÖNEM İL OLACAĞIZ’

82 proje hedefini açıklayarak seçim dönemi il beklentisini artıran Yücel, ‘Alanya nasıl il olacak’ sorusuna şu yanıtı verdi; “İktidar partisi diyor ki; bir yer İl olacaksa burası Alanya olur. Ben de İl olmayı istediğimizi ve bunun için çalışacağımızı söylüyorum. Bu Alanya’nın hakkı. Ben bu dönem Alanya’nın İl’e olacağına inanıyorum. Bu görev süresi içerisinde olacağına inanıyorum. Bunu inanarak söylüyorum. Buna gerçekten inanıyorum ve İl olacağımızı söylüyorum.”
Gaye Coşkun’un ‘Seçimlerden sonra Sayın Bahçeli yerel seçim sitemi ile ilgili eleştiri yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanları seçilmeli. İlçe Belediyeleri atanmalı’ dedi. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna Yücel, “Bu siyasilerin işi” diye yanıt verdi. Başkan Yücel, “Genel Başkanımızın 100 İl, 1000 ilçe projesi vardı. Genel Başkanımız burada ‘İl’i hak eden en büyük ilçe, hak eden yer Alanya’dır’ dedi. Hem genel başkanımız, hem genel başkan yardımcımız söyledi bunu. Alanya İl olacak ve İl Belediye Başkanını seçecek. Alanya’daki biz siyasetçiler buna inanıyoruz. Böyle olacağını biliyoruz. Ben Alanya’nın il olacağına inananlardanım. Evet, Alanya’nın il olması yoluna yürüdünüz hedefiniz var ve bunu başaracağız” dedi.
‘HANİ SEÇMEN TAŞIMIŞTIK’ 
Alanya Belediye Başkanı Yücel, seçim dönemi muhalefetin kendisine yönelttiği ‘seçmen taşıyor’ şeklindeki eleştiriye, “Hep bize taşıma yaptı diyorlardı ya. İşte seçim sonrasında ne yaptığımız ortada. O taşımayı herkes gördü.’ dedi.  Gaye Coşkun’un ‘Peki taşıma yaptınız mı?’ sorusu üzerine Yücel ‘Taşımanın izahını bana yapsınlar. Ben ona göre cevap vereyim. Seçim kaybeden değilim, seçim kaybeden bana bunu izah etsin. Gazipaşa seçmeni mi?  Manavgat seçmeni mi taşındı. Nereden taşıyabiliriz seçmeni? Benim bildiğimi Alanya’da yaşayan insanlar oy kullandı. Yani kimi taşıyacağız. Bana bunu anlatsınlar, ona göre cevap vereceğim” diye yanıt verdi.
HALK EN ÇOK NE İSTEDİ? 
82 proje sözü ile seçmenin karşısına çıkan Yücel’e ‘Peki halk sizden daha çok ne istedi? diye soruldu. Yücel, “Vatandaşlar sadece bizim gülen yüzümüze oy vermedi. Çalışacağız, üreteceğiz. Halk memlekette huzur istiyor. Güven istiyor ve inanın gördüğüm her noktada beklenti çok yüksek. Halk iş istiyor” dedi. 
‘SAHİLE KİMSE BİRŞEY YAPMASIN’ 
Alanya Belediye Başkanı ‘Sahiller konusunda büyükşehir ile anlaştınız mı? Ne olacak?’ şeklindeki soruya devam eden süreç ve hedefledikleri olarak yanıt verdi. Yücel, “Benim amacım sahillerde Alanya’da devam eden örneği uygulamak. Sahilleri turizm işletmeleri üzerinden kiraya vermek. En azından A Plajı ne uyguluyor ise B Plajında da o olsun. Farklı farklı olmasın diye, bir düzenleme yapılıyor. Bakanlıktan düzenlemeyi bekliyoruz, bu uygulama bekliyoruz. Bakanlık nezdinde şuan üçüncü şahıslara kiraya verme ve işletme ile ilgili bir çalışma yapılıyor. 
Şimdi direkt üçüncü şahsa mal müdürlüğü verebiliyor ancak, sorunları ne olduğunu geçmişte birlikte gördük. Bugünün şartlarında gerek Oba’daki, gerek Mahmutlar’daki her yerdeki esnaflara söylüyorum. Kesinlikle plajlara yatırım yapmayın. Hiçbir yatırım yapmayın. Esnaf arkadaşların hepsine söylüyorum, kesinlikle plaja yatırım yapmayın. Bir şeyler, yok Restoran şudur, budur yapmayın. Allah izin verirse yazın ortalarına doğru kararımızı alacağız. Bununla ilgili görüştüğümüzde tüm siyasiler, siyasi partiler aynı şeyi söylüyor. Plajlar artık büfe olarak kullanılacak, restoran olarak kullanılmayacak. Baştan sona hepsini yıkacağız. Esnaf arkadaşlarıma üzülerek söylüyorum. Yıkarız. Biz bunu koruyamazsak, sahilleri koruyamazsam, bizlere gülerler. Bütün fazla yapıları yıkacağız. Kimsenin haklarını gasp etmemek için onların sabah 7’den akşam 8’e kadar çalışmasına izin vereceğiz. Ama şöyle bir şey yapacağız. Sadece otellerin Türk gecesi gibi özel geceler yapmasına haftada bir gün izin vereceğiz” dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107