banner129

Alanya bu proje ile köy hayatına yönelecek

Karadağ, Alanya’ya ‘Köyde Hayat Var’’ projesi müjdesini verirken, esnaf, müzisyen, turizm konularına da değinerek çeşitli öneriler sundu. Karadağ, dün gerçekleşen Alanyaspor Kongresi için de ‘’ Alanyamızı gururla temsil ettiler’’ dedi.

Alanya bu proje ile köy hayatına yönelecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları, Alanyaspor kongresi, turizm, işsizlik ve esnafın sorunlarına değinirken, Alanya’ya kazandırılacak olan ‘Köyde Hayat Var’’ projesi hakkında bilgi verdi.

SAPADERE YOLUNDA ÇALIŞMALAR HIZ KESMİYOR
Grup yolu niteliğindeki Çamlıca-Sapadere yolu için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Karadağ, ‘’Çamlıca-Sapadere yolu özellikle kırsala hizmet eden yolumuz çok daha modern bir şekilde halkımızın hizmetine sunulacak. Aynı zamanda Sapadere’ de daha önce yapılmış Koza Evi var. Bu Koza Evi’nin bir Koza müzesine dönüştürülmesi projesi var 

KÖYDE HAYAT VAR PROJESİNİN AMACI
Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi'nin başlatacağı projemizde tüm Antalya'da ‘’Köyde Hayat Var’’ projesinin adımlarını Alanyamız’ da da başlatacağız. Köyde hayat var projesi o köydeki popülasyon olarak geçim kaynakları ne yönde, ona göre hareket edilmesi planlanıyor. Özellikle tarımsal hizmetler Daire Başkanı eşliğinde yapılacak olan eylemdir. Önümüzdeki hafta daire başkanı Seda Hanım Alanya’ya geleceğini ve bu işlerle ilgileneceği bizlere iletti. Durumun ince ayrıntılarının pilot bölge seçilerek yapılacağını bizlere bildirdi. Doğu bölgesi veya batı olabilir ama özellikle kırsaldaki köylerden başlayarak böyle bir proje üzerinde ilerleyeceğimiz söyleyebiliriz" dedi. 

'ALANYA’MIZI GURURLA TEMSİL ETTİLER'
Karadağ, ‘’Alanyasporu’muzun olağan kongresinde yeni seçilen tüm Alanyaspor yönetim kuruluna yeni seçilen ve eskiden de devam eden Alanyaspor yönetimine başarılar diliyorum. Alanyaspor oyuncularına ve yönetim kuruluna ve başkanına yeni sezonunda başarılar diliyorum. Alanya’mızı gururla temsil ettiler" dedi. 

24:00’E KADAR AÇIK OLMALI
Esnafın kapanma saatine yönelik de talepde bulunan Karadağ, "Alanya'da geçtiğimiz hafta yine her zamanki gibi konumuz turizm konusu, yine işsizlik ve akaryakıt  gündemimizdeydi. Özellikle kafe, restaurant gibi esnaf yerleri ne yazık ki saat 9'da kapatıyorlar. Bu çok büyük bir gelir kaybına neden oluyor. Bu nedenle esnaflarımızın en az saat 24’e kadar açık kalması gerekiyor ve ticaret yapması gerekiyor diye düşünüyorum.Buna acil bir çözüm bulunmasını talep ediyorum" dedi. 

‘MAHMUTLAR’IN TAM TEŞEKKÜRLÜ HASTANEYE İHTİYACI VAR’
Mahmutlar Mahallesi'nin ihtiyacı olan hastaneye de değinen Karadağ, "Bizim diğer konumuz Mahmutlar konusu.Tam teşekkürlü devlet hastanesine ihtiyaç var. Alanya'daki devlet hastanesindeki yükü azaltmak gerekiyor.Oradaki doğu bölgesinde tüm vatandaşlara hizmet etmesi gerektiğini mutlaka yapılması daha iyi sağlık hizmetleri verilebilmesi için yapılması gerektiğini söylüyoruz ve talepte bulunuyoruz.

MAHMUTLAR İHMAL EDİLİYOR
Mahmutlar ihmal ediliyor. Güneş ve yağmur altında ticaret yapmaya çalışan esnafın düzgün bir sekilde ticaret yapma şansı yok. Sayın  belediye başkanına sesleniyorum mutlaka buraya bir modern pazar yeri açılması gerekiyor" dedi. 

‘ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU YAPILMALIDIR’
Karadağ, "Çok amaçlı spor salonu, tiyatro salonu yapılmalıdır diye düşünüyorum. Pandemide sanatla uğraşan müzik emekçilerinin durumları da çok vahim durumda. Devletin desteklerinin pek bir faydalı olmuyor.Dünya üzerinde de yapıldığı gibi çok büyük  organizasyonlarla maddi imkan çalışmaları yapılabilir diye düşünüyorum" dedi. -Özgür YILMAZ
 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 17:11
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107