banner84

Alanya'da şehrin göbeğine baz istasyonu

Alanya’da bir binanın çatısına baz istasyonu yerleştirilmesine CHP'den tepki geldi. Baz istasyonunun sağlık adına tehdit oluşturduğunu söyleyen Karadağ, Alanya Posta Medya’ya açıklamalarda bulundu.

Alanya'da şehrin göbeğine baz istasyonu

Alanya’nın Cikcilli Mahallesi’nde bulunan bir binanın çatısına baz istasyonu konulmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ tepki gösterdi. Baz istasyonunun sağlık açısından tehdit oluşturduğu için tepki gösteren Karadağ ve beraberindekiler baz istasyonunun kaldırılıp başka yere konulmasını istedi.

'ŞEHİRDEN UZAK OLMALI'
Baz istasyonun birçok sağlık sorununa sebep olduğunu ve bu yüzden yerleşimin çok olduğu Cikcilli Mahallesi’nde bulunmasının yanlış olduğunu söyleyen CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, baz istasyonlarının şehirden uzak noktalara yerleştirilmesi gerektiğini savundu.

‘BİRÇOK SAĞLIK SORUNUNA SEBEP’
Cikcilli Mahallesi’nde ki binaların dip dibe olduğunu ve bunun kanserojen etkisi olduğunu iddia eden Karadağ, “Dün, arkamızda görmüş olduğunuz binaya bir baz istasyonu kondu. Cikcilli halkı bundan çok çok rahatsız çünkü baz istasyonlarının bir çok olaylara sebep verdiği bir çok insan sağlığına zarar verdiği artık günümüzde tespit edilmiş bir durumda. Özellikle baz istasyonları insan üzerinde bir stres, yorgunluk, baş ağrısı, uyku bozukluğu, kısırlık, beyin tümörleri ve özellikle genetik bozukluklara sebep olmaktadır. Evet günümüzde teknoloji gerekliliği için kullanılıyor fakat bu baz istasyonları insan sağlığına zarar verecek yerlerde, özellikle de insanların yoğun olarak ikamet ettiği yerlerden uzakta yapılmasında fayda var.

‘İKİ KURUŞ İÇİN İNSAN SAĞLIĞI TEHDİT EDİLİYOR’
 Bunun da bir kamu binasına konulması bence ikinci bir gaflet olarak nitelendirebilirim. İki kuruş para alınacak diye bu baz istasyonunun kamu binalarına konulması ve de çevre halkına zarar vermesi kabul edilebilecek bir durum değildir. Elbetteki şu an teknoloji çok çok ileride ama tepelere konulabilir. Dağlık alanlara konulabilir. Farklı bir yerlere konulabilir ama insan sağlığına zarar verecek yerlere konulması çok kötüdür. Özellikle radyasyona karşı alerjisi olanlar için çok büyük bir etkiye sebep olur. Ben buradan bu baz istasyonunun sökülmesi ve farklı yerlere konulmasını istiyorum. Özellikle Cikcilli mahallemizdeki insanlarımız açısından sağlıklı olacağını söylemek istiyorum. Yetkililere duyurumdur bu baz istasyonunu lütfen buradan sökün ve halkımızın sağlığı ile oynamayın" dedi. -Alkın BİRİCİK
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157