banner84

Alanya'daki CHP'lilerden 23 Haziran mesajı

CHP'li belediyelerin yanı sıra il ve ilçelerdeki parti teşkilatlarının da Ekrem İmamoğlu için destek mesajları devam ediyor. Alanya'da ise Alanya Kalesi'ni gündeme alan esprili bir oy mesajı yayınlandı.

Alanya'daki CHP'lilerden 23 Haziran mesajı

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararının ardından, Türkiye'nin birçok ilinden belediyeler sosyal medya hesaplarından yaptıkları esprili paylaşımlarla, İstanbullu tatilcilere 23 Haziran'da sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu. 31 Mart itibariyle Cumhuriyet Halkp Parti'li Muhittin Böcek'in belediye başkanı seçildiği Antalya'da da Ekrem İmamoğlu'na destek için bir mesaj yayıldı. Yayınlanan fotoğrafta '23 Haziran'da kulaç atma oy at" denildi. Alanya'da ise Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlar aracılığıyla hızla yayınlanan bir mesaj ortaya çıktı. Bu mesajda ise "Alanya Kalesi'nde yaklaşık 150 milyon yıldır pasif olduğu belirtilen bir yanardağ keşfedildi. Yanardağın 23 Haziran 2019'da faaliyete geçeceği belirtildi. Bu tarihte tüm sahil ve tarihi yerler lav altında kalacak. Patlama sonrası sağanak bir lav yağmuru beklendiği, özellikle bu lafların 'İstanbul nüfusuna kayıtlı insanların' tepesine doğru ısrarla yağacağı açıklandı. 24 Haziran sabahı ise yağan lav ve küller papatyalara dönüş düşecekmiş" ifadeleri yer aldı. 
TURİZMCİ TEPKİ GÖSTERDİ
Alanya'da hızla yayılan bu mesaja Alanya Kalesi'ni kötü gösterdiği gerekçesiyle tepki gösterenler de oldu. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan turizmci Şükrü Cimrin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Siyasi rekabet olacak tabii ki. Ama bu uğurda Alanya Kalesi'ni alevler içinde gösteren grafik çalışmasını yapan arkadaşlara ve bunu akıl edenlere Allah akıl fikir versin diyorum" dedi. Cimrin'in paylaşımına çok sayıda da destek geldi. Konuyla ilgili gelen yorumlar arasında en dikkat çekici olan ise, "Bazı yabancı vatandaşların bulunduğu sosyal medya gruplarında da bu paylaşılıyormuş. Bizim yerli vatandaş da bunun mizahla alakası olmadığını, korkutucu olduğunu savunuyor" oldu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107