banner84

'Alanya İl olmalı'

Alanya'da bir takım ziyaretlerde bulunan Uysal, "Makul olmayan bir ilin bir ucundan diğer ucunun 650 km mesafe olmasıdır. Burada makul olan ise hem Alanya'nın hem Manavgat'ın il olmasıdır" dedi.

'Alanya İl olmalı'

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal dün Alanya’ya gelerek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal'ı ziyaret etti. Seçim öncesi, çalışmaların yoğun olduğu bir dönemde Alanya’da bir takım ziyaretlerde bulunmak istediğini belirten Uysal, ayrıca 24 Haziran’da temel atma töreni yapılacak olan Sivil Toplum Merkezi’nin tanıtımını yapmak istediğini söyledi. Sivil Toplum Merkezi’nin yaklaşık 200 derneği aynı binaya toplayacağını belirten Uysal, “Avrupa’nın en büyük Sivil Toplum Merkezi olacak. Çok değişik düşüncedeki dernekler aynı çatı altında olacak. Çok sayıda kültürel faaliyet salonu olacak. Ortak mekânlarla birleştirici bir özellik kazanacak. Bu temel atma törenine hem Belediye Başkanımızı hem Kaymakamımızı hem esnafımızı davet etmek istiyorum. Bu projeyi paylaşmak ve Alanya’yı davet etmek istedik” dedi.

"BÜTÜN ŞEHİR YASASI MAKUL DEĞİL"

GAZİPAŞA kökenli olduğunu belirten Uysal, genel bazı konularda da fikir alış verişinde bulunmak istediğini belirtti. Bütün şehir yasası ile ilgili konuşan ve bugüne kadar hep iyi olmasını temenni ettiğini belirten Uysal, “Umarım bu yasa bölgemize refahi kalkınma getirir ancak bu trend dünyadaki yönelimlere uygun değildir. Tam tersine yerinde hizmet daha verimlidir. Antalya’nın bir ucundan bir ucu 650 km’dir. Ankara Antalya merkezden 550 km. Antalya’yı bir an için bir ülke olarak düşünsek. Kaş’tan Gazipaşa’ya iç hat uçak seferi yapılır. Bu açıdan bakınca tüm hizmet merkezi sisteme almak uygun değildir. Dünyadaki kamu yönetimi metotları arasında da bu fazla revaçta değildir” dedi. Ara ara merkeziyetçi bir sistemin daha uygun olacağını belirten Uslu, “Belki bir bütçe ve anlayış birliği sağlanabilir. Ama bütün bölgeyi ilgilendirecek makro ve büyük projeler için bunu düşünebiliriz. Ama bugün gördüğümüz birçok hizmet 200 km uzaktan verilmeye çalışılıyor. Bu uygun değil ve önümüzdeki süreçte bu incelenecektir” şeklinde konuştu.

"ALANYAMIZ İL OLMALI"

ANTALYA'NIN bu kadar büyük olması sebebiyle uzun yıllardır bir söylemin olduğunu hatırlatan Uysal, hem Alanya’nın hem Manavgat’ın il statüsüne kavuşturulması gerektiği bu sayede yerinde yönetimle daha verimli bir döneme geçilebileceğini söyledi. Uysal, “Makul olmayan bir ilin bir ucundan diğer ucunun 650 km mesafe olmasıdır. Burada makul olan ise hem Alanya’nın hem Manavgat’ın il olmasıdır. Bu milletvekili seçimlerinde temsilde adaleti de sağlayacaktır. Bu konuda ki fikirleri bu şekilde Alanya kamuoyuyla paylaşmak isterim” ifadelerini kullandı.
"SOSYAL DEVLET OLMALIYIZ"
ADEM Murat Yücel’in Alanya’da çok değerli çalışmaları olduğunu belirten Uysal kendilerinin de nitelikli hizmetler vermek için gayret gösterdiklerini söyledi. Belediyenin uygulamış olduğu Turunç Masası’ndan bahseden Uysal, “Belediyemizi arayarak bir sorunu bildirdiğinizde 48 saat içinde o sorun çözülüyor. Ve muhatabına haber veriliyor. Hatta Avustralya’da yaşayan bir vatandaş, barınaklarının önündeki ağacı budatabiliyor bize telefonla. Bizim Turun Masası 48 saat içinde ona dönüyor ve ‘Google earth’den bakabilirsiniz ağacınız budanmıştır’ diyorlar. Herkesin cenazesini kaldırıyoruz. Hangi inanç ve etnik kökenden olursa olsun insan olması yeterli.  Biz bütün insanlarımıza kucağımızı açıyoruz. Ben bunların tüm Türkiye’de uygulanmasını ve ülkenin sosyal bir hal almasını istiyorum. Ülkenin bu bakış açısına çok ihtiyacı olduğunu biliyorum. Olası bir CHP iktidarında bu uygulamaların tüm Türkiye’de yapılacağını umuyorum” dedi.
Vatandaşa sadaka vermenin yanlış olduğunu belirten Uysal, “Elbette bizim kültürümüzde sadakada var verilmeli ama devletin belediyenin yapması gereken sosyal bir yönetim sergilemesidir” şeklinde konuştu.


'Türkiye'yi yönetmeye hazırız'

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, 7 Haziran'da yapılacak seçim öncesi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Oba'da çarşı ve pazar esnafını ziyaret eden Uyar, programına MHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Kerim Aydoğan'ın ev sahipliğinde Goldcity Turizm Kompleks'inde STK temsilcileri ile kahvaltı yaparak başladı. Uyar'a Aydoğan'ın yanı sıra İlçe Başkanı Hilmi Er, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez ve partililer eşlik etti. Uyar, Kahvaltının ardından ekibi ile birlikte Mahmutlar ve Konaklı'da esnaf ziyaretlerini sürdürdü. Kahvaltıda konuşan Uyar, 7 Haziran'daki tercih ile gelecek iktidarın ve yapacağı icraatların hepimizi direkt ilgilendirdiğini vurguladı. Uyar, "Biz, ekonomi, diplomasi, uluslararası ilişkiler, iş ve istihdam yaratma, esnafımızı ayağa kaldırma, muhtacımıza devlet şevkatini ulaştırma, emeklimize sahip olma, tarımı ayağa kaldırma anlamında, turizm gelirlerini artırma anlamında hazırlandık. Ülkemizi yönetmeye hazırız. Onun için de yetki istiyoruz. Bu yetki sizlerin kıymetli iradeleriyle sandıkta verilecek. Ya bu kara sevdalılara ya da kuru sevdalılara" dedi.
GENEL BAŞKANIMIZIN SÖZÜNÜN TAKİPÇİSİYİM
MHP olarak iddalı geldiklerini vurgulayan Uyar, "MHP'ye inanmanızı, güvenmenizi, destek vermenizi talep ediyoruz. Ben bu Torosların sahipsiz olduğuna inanıyorum. Buradan bizim seçtiğimiz insanların genel olarak kırsala bakamadığına inanıyorum. Kıl çadırda doğan birisi  olarak buraların sesi soluğu olmak istiyorum. Turizmci değilim ama Alanya'da yaşayan birisi olarak sorunlarını biliyorum. Yine tarımın sorunlarını biliyorum. Aşk derecesinde ilgilenecek kadar duyarlıyım. Birileri çakıl ocağı derdinde olabilir. Oradan baktığında nerede bir taş, çakıl ocağı var derdinde olabilir. Ama ben Alanya'nın, Antalya'nın orada sesi soluğu olmak istiyorum. Ama en fazla da Alanyamızın il olmasını istiyorum. Nerede ne dinamiğimiz varsa nasıl bir gücümüz varsa eğer o yetkiyi alırsak onu harekete geçirmek istiyoruz.Genel başkanımız zaten söz verdi. Ankara'ya gideyim, gitmeyeyim MHP iktidarında Alanya'nın il olması ile ilgili vermiş olduğu sözün takipçisi olacağım. Ama MHP iktidarı söz konusu olmazsa seçilemezsem de yine Alanya'nın il olması ile ilgili gayreti göstereceğim" diye konuştu.
12 EYLÜL DÖNEMİNDEN BİLE FAZLA BASKI VAR
Uyar, seçimlerin adil, eşit ve kanunlara uygun olarak yapılmadığını ve herkesin oyların çalınması şüphesi içinde olduklarını belirtti. Sandık başında görev alacak öğretmenlerin bile partiye göre listelenmesine de değinen Uyar, AKP dışındaki partilerde görev almak isteyen öğretmenlerin 12 Eylül döneminde bile olmayacak kadar endişelendiklerini vurgulayan Uyar, bunun ülke için utanç verici olduğunu ifade etti. Turizm ve sorunları üzerine konuşan konuşan Uyar, "Turizm bakanını bilen var mı? Turizmle ilgili bir açıklama yapmış mıdır? Turizm yörelerine, Alanya'nın içine gelmiş midir? Böyle bir kaygıları yok. Onların kaygıları kendi çocukları. Bir kişinin götürdüğü bizim fakirlerimize beş sene yeter, esnafımız ayağa kalkar. Komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir dinin mensubu 700 bin dolarlık saat takabilir mi? Peygamber ile kendisini kıyaslamabilir mi? Müslüman birisi bizim gazabımız Allah'ın gazabından daha şiddetli diyebilir mi? Bunlar riyadan başka bir şey değil." şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 01:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107