banner84

'Alanya örnek oldu'

Büyükşehir Mali Hizmetler Müdürü Artun, "Bize bildirim yapılmadan Alanya'nın 10 milyon TL borcunu ödedik" derken, Belediye Başkanı Türel borçları erteleme yetkisi istiyor

'Alanya örnek oldu'
 BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, yarınki Belediye Meclisi'nde borçları erteleme yetkisi talep etmeye hazırlanırken, Alanya Belediyesi'nin 1993 yılında kullandığı bir krediyi örnek gösteren Mali Hizmetler Daire Başkanı Selahattin Artun, 96 milyon Fransız Frangı kredinin uzlaşma taksidi 10 milyon 689 bin 465 TL'nin Antalya SU ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü'ne devrolduğu halde, Büyükşehir'e Nisan ayında gelen Maliye payından idareye hiçbir bildirim yapılmadan kesildiğini aktardı.
YETKİ TALEP EDECEK
TÜREL, bu durum karşısında üç ayrı bankadan kullanılan işletme ihtiyaç kredisi taksitlerini en az 3 ay, en fazla 6 ay ertelenerek, vadesinin yine ayrı sürede uzatılması ya da taksitlerin en az 3, en fazla 6 ay süresince ödenmeyip söz konusu sürenin ardından, kalan taksit tutarına eklenmesi için meclisten yetki talep edecek. İlgili talep, mecliste Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilecek. Başkan Türel'e bu konuda yetki verilip verilmemesi ilgili komisyon raporunun ardından karar bağlanacak.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157