banner84

'Alanya'yı İYİ Parti idare edecek'

İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın gazetecilere yaptığı açıklamalarda yerel seçimlerde CHP ve İYİ Parti ittifakını değerlendirerek, "Tabandan oluşacak bir ittifak olabilir. Her şart ve durumda Alanya'yı İYİ Parti'nin idare edeceğine inanıyorum" dedi.

'Alanya'yı İYİ Parti idare edecek'
Mevlüt UYGUR

İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Yücel Apaydın, yerel seçimlerde ittifak konusuna değinerek CHP ve İYİ Parti ittifakını değerlendirdi. Apaydın, "Haftaya genel merkezimiz tarafından alınan il başkanlarının istifası haberi ile başladık. Öncelikle belirteyim genel başkanımız ve parti divanı tarafından alınan bu kararı olumlu buluyoruz. Daha hızlı ve etkin kararlar alabilmek ve uygulayabilmek için alınan bu karar emek veren, çalışan, fedakar il başkanlarımızı ve yöneticilerimizi hiç bir şekilde olumsuz yönde etkilemeyecektir. Ayrıca şunu da gördük ki her yeni oluşumda yer kapmak ve hak etmediği konumlara gelmek için fırsat kollayanlar bu amacına ulaşamayınca eleştirilerine maruz kaldık. Biz daha yeni başlıyoruz. Arzum bu hissiyete  sahip taraflı alınganlığı olanların iyilik hareketlerine yakışır bir şekilde bu revizyon sürecini kabul ederek vatanın bekası için çalışmalara ara vermemeleridir. İYİ Parti hak edenin, çalışanın ve derdi vatan olanların partisidir" dedi.

'ÖNGÖRÜLEN BİR DURUM'

Yerel seçimlerde Ak Parti ve MHP'nin ittifak yapmasına dair düşüncelerini belirten Apaydın, "Ak Parti ve MHP'nin ittifak yapması öngörülen bir durum. İttifak yapmadan artık ülke idaresinde söz sahibi olamayacaklarını anladıkları için artık ülkeyi geleceğe taşıyacaklarını iddia ederek uçuruma götürüyorlar. Bu da ancak birlikte yapabilecekleri için.  İttifak onlar için elzemdir" dedi.

'TABANIN SESİNE KULAK VERECEĞİZ'

CHP, İYİ Parti ittifakını değerlendiren Apaydın, "Biz CHP ile isim üzerinde demeyelim ama tabanda zaten ülkenin gidişatından ve yönetimden memnun olmayan insanların, tabanın doğal olarak bir ittifak yapacağına inanıyorum. Bunun da İYİ Parti çatısı altında CHP'li diğer  partililer ve hassasiyeti vatan, millet olanların  ortak hareket edeceklerine inanıyorum. CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ile bir kaç kez görüşmemiz oldu, konuların çok derinlemesine, detayına girmeden konuştuk.  Bu noktada biz tabanın sesine kulak vererek hareket edeceğiz.  Tabandan ne alırsak bunu yansıtıp uygulayacağız. İnanıyorum ki CHP ve İYİ Parti tabanlarının yanında diğer partilerden de katılım olarak çok güçlü bir ittifak olacağımıza inanıyorum, Alanya ölçeğinde. Her şart ve durumda Alanya'yı İYİ Parti'nin idare edeceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107