banner84

Alanya’da İmamoğlu coşkusu

CHP Alanya İlçe Teşkilatı, rakibine 806 bin oy fark atarak yeniden İBB Başkanı seçilen İmamoğlu için konvoy düzenledi. Millet İttifakı konvoyun ardından davul zurna eşliğinde eğlendi. 

Alanya’da İmamoğlu coşkusu

-Özgür YILMAZ
31 Mart’ta 13 bin farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran’daki yenileme seçiminde 806 bin farkla yeniden başkan oldu. İstanbul seçim zaferinin izleri Alanya’da da hissedildi.  Seçim çalışması için İstanbul’a giden CHP ve İYİ Parti Alanya ilçe yöneticileri ilçeye döndü ve Pazartesi gecesi Dinek Mahallesi’nde başlayan bir konvoy düzenledi. Konvoy 25 metrelik yolu takiben eski jandarma sokağından tekrar sahil yoluna dönüş yaparak İskele Şelale Meydanı’nda toplandı.
CHP'LİLERİN ZAFER COŞKUSU
Yüzlerce araçlık konvoyda ellerinde Türk Bayrağı ve parti bayrağı olan vatandaşlar, sık sık meşale yaktı ve havai fişekle kutlamayı renklendirdiler. Şelale meydanında ise şarkı ve marşlar eşliğinde çalınan davul zurnayla birlikte CHP’liler dans edip eğlendi.
'HAKKIMIZ ALINDI'
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, bir demokrasi şöleni yaşadıklarını ifade ederek "Gasp edilen hakkımız yeniden alındı" dedi. CHP yöneticisi Durmuş Özgen ise, "Memleketimize hayırlı olsun 18 yılda halkımız çok bedel ödedi. Ekonomi bitmişti her şey çok güzel olacak" diye konuştu. Norveç’te yaşanan İran vatandaşı ise kendisinin de Ekrem İmamoğlu hayranı olduğunu dile getirerek alanda eğlenenler arasında yer aldı. ANTEPE Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Vural, "31 Mart’ta kazandığımız seçim haksız bir şekilde Ekrem İmamoğlu’nun elinden alınmıştı, adalet yerini buldu" sözleri ile duygularını paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107