banner129

‘Alanya’da yurtlar yetersiz’

CHP Alanya İlçe Başkanı Karadağ, yeni eğitim öğretim döneminde üniversitelerin barınma konusundaki eksiğine dikkat çekti. Karadağ, "Alanya'da KYK yurtları yetersiz. Üniversite büyüyor ama bu sorun ortada öylece duruyor" dedi.

‘Alanya’da yurtlar yetersiz’

- Özgür YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını yaptı. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karadağ, 2019-2020 eğitim öğretimin döneminde tüm eğitim camiasına başarı diledi. Her geçen gün büyüyen üniversitenin barınma sorununa dikkat çekti. Karadağ, "Partimize yoğun bir ilgi söz konusu. Bu hafta iki arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi'ne kayıt yaptırmayı istedi. Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz. Pazartesi günü yeni eğitim öğretim dönemi başladı. Tüm eğitim camiasına, anne babalara ve tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu çocuklarımız geleceğimiz için çok iyi Atatürkçü, ilkeli yurttaşlar şeklinde yetişecekler. Eğitim öğretim yılı ailelerimizin birçoğuna problemlerle birlikte geliyor. Hayat pahalılığı ailelerimizin belini büküyor. Sosyal devlet mantığında kesinlikle eğitim, sağlık konularında halkımıza hizmet vermek, hatta bunu ücretsiz yapmakla mükellef olmalıdır. Ama maalesef bir yıkım oluyor ve özellikle aileler arasındaki ekonomik sıkıntılar çocuklarımıza yansıyor. Bu konuda devletimizin desteklerini bekliyoruz. Tabii ki sadece eğitim konusundaki problemlerimiz ekonomik sorunlarla ilgili değil. Bu zamana kadar eğitim yazboz tahtasına çevirmekten çıkartılmalı ve gerçekten devlet politikası halinde gelmeli diye düşünüyoruz. Eğitim problemi derken özellikle Alanyamızdaki ilk ve orta öğretimden de ziyade üniversite Alanya’da hızlı bir şekilde gelişiyor. 2 üniversitemiz Alanya'da hizmet veriyor. Ancak bu hizmeti verirken kesinlikle eğitim, yurt, ulaşım gibi bir takım sorunlar da tam olarak yerine getirilmediği için sorunlar yumağı halinde duruyor. Özellikle çocuklarımızın barınma konusu Alanyamızda çok büyük bir sıkıntı haline gelmiştir. Biz parti olarak yurttaşlarımızın bu sorunları çözmeye çalışıyoruz. Ancak tabii ki kısıtlı imkânlarla ve özel sektörle çözüyoruz. KYK yurtları yetersiz. Üniversite çok büyüyor ancak çocuklarımızın barınma sorunları ortada duruyor ve buna istinaden Alanya'da şu anda kira bedelleri çok çok yüksek. Dolayısı ile bu da gerçekten halkımızı zorda bırakıyor. Eğitim konusu ciddi bir konu. Bu konuda ailelerimiz çok hassasiyet göstermesine rağmen, ekonomik olarak zor bir duruma düşmüştür. Alanya'da yurtların çoğalması ve kalıcı bir çözüm bulunması için önümüzdeki süreçte bütün dinamiklere görev düşmektedir. Biz de elimizden geleni yapacağız" dedi.

CHP’Lİ VEKİL YARIN ALANYA’DA

CHP'nin 96. yıldönümü kutlamalarına ilişkinde konuşan Karadağ etkinliklerin çok güzel ve coşkulu geçtiğini söyledi. Karadağ, ayrıca Antalya Milletvekili Rafet Zeybek'in yarın Alanya'da olacağını açıkladı. Karadağ, “Partimizin 96. yıl kutlamalarında etkinlikler gerçekleştirdik. Barış Yarkadaş söyleşi gerçekleştirdi. Bir kokteyl düzenleyerek 96. kuruluş yıldönümünü çok güzel ve coşkulu bir şekilde kutladık. Nice 96 yıllar, nice yıllar diliyoruz. Gazipaşa’da da dün akşam yine 96. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bir etkinlik gerçekleştirildi. Ona katıldık ve çok coşkulu bir şekilde geçti. Düzenleyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz. İl başkanımız ve milletvekillerimiz de bu toplantıya katıldı. Gazipaşa’ya yakışır bir etkinlik oldu. Yarın Antalya Milletvekilimiz Sayın Rafet Zeybek Alanya'da olacak. Alanya’nın birçok sorununu halk ile birlikte yerinde dinleyecek ve çözüm önerilerini parlamentoya taşıyacak” ifadelerini kullandı. 

KARADAĞ’DAN 12 EYLÜL KINAMASI

12 Eylül'de birçok ilerici, devrimci ve aydının katledildiğini hatırlatan Karadağ, bu faşist cuntayı kınadığını söyledi. Karadağ, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun her zaman destekçisi olduklarını da sözlerine ekledi. Başkan Karadağ, “12 Eylül faşist cunta ile tüm ülkemizde birçok ilerici, devrimci, aydın kişiler katledildi, hapsedildi. Birçok bedeller ödedi ülkemiz. Biz 12 Eylüllerin tekrar ülkemizde olmaması için var gücümüzle çalışacağız. 12 Eylülleri inşallah ülkemizde tekrar gündeme gelmeyecek. Bunlar tüm devrimci, demokrat, ilerici arkadaşlarımızın çabaları ile gerçekleşecektir. Bu faşist cuntayı ben kınıyorum. Ayrıca İstanbul İl başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir destekliyoruz. Desteklemeye de devam edeceğiz. Verilen ceza sadece Kaftancıoğlu’na verilen bir ceza değil. Hak, hukuk ve adalete yapılan bir saldırıdır. Bunu da şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

"ADAYLIĞIMI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

CHP'nin merakla beklenen kongresi hakkında da soruları yanıtlayan Başkan Karadağ, adaylığı için ise kongre takviminin belirlenmesini beklediğini belirtti. Karadağ, "Kongremiz gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Halk Partisi iç tüzüklerini en iyi uygulayan, demokrasiyi kendi içinde en iyi uygulayan partidir. Süre yaklaştı ancak bu süre yine genel merkezin bir seçim takvimi yayınlaması ile birlikte gündeme gelecektir. Mahalle temsilciliklerimiz, ilçe teşkilatlarının kongresi, il kongremiz ve genel merkezi kongremiz bize ulaştırılacak kongre takvimi ile birlikte yapılacaktır. Bunları ayrıca duyuracağım. Kongre takvimi açıklandıktan sonra bu zamana kadar görev yaptığım tüm arkadaşlarımızla, omuz omuza mücadele ettiğim arkadaşlarımızla adaylık konusunu değerlendireceğiz” dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107