banner84

'Alanya'nın geliri artacak'

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Çelik, "Kış turizmi için Akdağ’a bir kayak merkezi, bölgelere golf sahaları yapağız. Dünyadaki önemli bir başka turizm çeşidi olan kongre turizmini de canlandıracağız” dedi.

'Alanya'nın geliri artacak'

 AK Parti Antalya milletvekili adayı Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Alanya’da turizmi 12 aya yaymak istediklerini söyledi. Çelik, bunu hem ulaşım kalitesini arttırarak, hem de turizmi çeşitlendirerek yapacaklarını belirterek, bu sayede Alanya’nın gelirlerinin de artacağını vurguladı.

Turizmle ilgili projelerinin olduğunu ifade eden Sena Nur Çelik, “Alanya’da turizmi 12 aya yaymak istiyoruz. Bunu hem ulaşım kalitesini arttırarak, hem de turizmi çeşitlendirerek yapacağız. Kış turizmini canlandırmak için Akdağ’a bir kayak merkezi yapacağız. Yine spor turizmini geliştirmek için golf sahaları yapağız. Dünyadaki önemli bir başka turizm çeşidi olan kongre turizmini de canlandıracağız” dedi. Alanya’da büyük bir kongre merkezi olduğunu hatırlatan Çelik, önümüzdeki dönem bu merkezi daha etkin kullanabilmek için çalışmalar yapılacağını açıkladı. Antalya-Alanya otoyolu ve hızlı tren projelerinin Alanya’ya gelen nitelikli turist sayısını arttıracağına da değinen Çelik, bu sayede bölgedeki turizm gelirlerinin de artacağını ifade etti.

“Başörtülü Kadınlar 7 Haziran’da Seçilme Hakkını Kullanacak”

AK Parti Antalya milletvekili adayı Sena Nur Çelik,Alanya’da Tosmur Mahalle sakinlerine yaptığı konuşmada,7 Haziranın başörtülü kadınların seçilme hakkını elde ettiği gün olacağını söyledi. Çelik, “Bu ülkede kadınlara seçilme hakkı 1934 yılında verildi. Fakat başörtülü kadınlarımızın bu hakkı kullanması senelerce engellendi. AK Parti başörtülü kadınlarımızın seçilme haklarını kullanmasının önündeki engelleri bir birkaldırdı.7 Haziran 2015 seçimleri başörtülü kadınlarımızın seçilme haklarını kullandıkları ilk seçim olacak. 7 Haziran'dan sonra milletimizin iradesini yansıtan demokratik, katılımcı, sivil ve özgürlükçü bir anayasa yapmak için çalışacağız” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında esnafı da ziyaret eden Çelik, AK Parti’nin Türkiye’nin ikinci atılım döneminde yapacağı projelerden söz etti ve destek istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107