banner129

Alanya’nın gündemi Güzelbağ yolu

Alanya Postası Gazetesi’nin gündeme getirdiği Güzelbağ yol sorununa CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları da el attı. İki başkan da yolun yapılmamasına tepki gösterdi 

Alanya’nın gündemi Güzelbağ yolu

-Özgür YILMAZ
Geçtiğimiz günlerde Alanya Postası Gazetesi’nin gündeme getirdiği Güzelbağ yol sorununun çözülmesi için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti İlçe Başkanları da konuya dahil oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, karayollarının bu yolun düzenlenmesini yapması gerektiğini ifade etti. Karadağ, “Biz Büyükşehir’in grup yollarının onarım ve bakımlarını takip ediyoruz. Ancak bu yolun Büyükşehir Belediyesi ise bir ilgisi yok. Karayolları’na ait bir yol. Bir dönem içerisinde burası bir kez yapıldı. Ancak Uçansu Şelalesi ve devamında olan noktalarda çok virajlı yollar var. İki arabanın yan yana geçemeyeceği yollar. Bizim bölgemizde Yörük kültürüne sahip insanlar var. Yaz olunca mutlaka yaylalara, köylere göçüyorlar. Bu sebeple bu yolun bozuk olması büyük bir tehlike arz ediyor. Bundan 2-3 ay önce de orada büyük bir trafik kazası ile beraber bazı vatandaşlarımızı kaybettik. Yetkililerin buraya ilgi göstermesini, yolun bir an önce yapılmasını ve iki güzide noktanın birbirine bağlanmasını talep ediyoruz. Karayolları buna mutlaka el atmalı. Standartlara uygun bir şekilde yapılmasını bekliyoruz” dedi. 
“PARALI OLSA YAPILIRDI”
İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın ise yolun yapılmamasına sert tepki gösterdi. Apaydın, “Paralı bir yol olsa ya da müteahhitlere bol para kazandıracak olsa yaparlar” ifadelerini kullandı. Apaydın, “Hükümet rant getiren, satabileceği paraya çevirebileceği yolları yapmaktan yana. Gerçekten halkın ihtiyacı olan, fakat kısa sürede paraya çevrilemeyecek yatırımları öteliyor sürekli. Biz bunu başka konularda da görüyoruz. Eğer ki paralı otoyol olacak olsa ya da müteahhitlerin çok rahat kar edebileceği bir konumda olsa o yollar, şimdiye kadar çoktan yapılırdı. Bugüne kadar yaptıkları yollar zaten genellikle paralı yollar ya da müteahhitin kolay şartlarda çalışıp daha çok para kazanabileceği yollar. Ve yaptıkları yollar 40-50 sene kullanılması gerekirken, 3-5 sene içerisinde bozuluyor deforme oluyor" dedi. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107