banner84

'Alanya’nın ortası betona gömülecek'

Alanya Belediyesi'nin Cuma Pazarı'na yapılacak olan projesine yönelik eleştiride bulunan Karadağ, "Bu proje Alanya’nın siluetine zarar verecek. Uygulanırsa zaten yeşil alanı sıfır olan Alanya’nın ortası betona gömülecek’’ dedi.

'Alanya’nın ortası betona gömülecek'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan yönetim toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ açıklamasına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Dünya Belediye Başkanları Yarışması’nda birincilik ödülünün kendilerini sevindirdiğini söyleyerek başladı. Karadağ, "Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını dört dörtlük uygulayan belediye başkanlarımızdan ve aynı zamanda Ankara Büyükşehir başkentimizin belediye başkanı Mansur Yavaş’ı canı gönülden tebrik ediyorum’’ dedi.

TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇ VERİLMİŞ
Alanya’da Covid-19 testi yaptırmak isteyen bir vatandaşa son kullanma tarihi geçmiş ‘Favicovir’ isimli ilacın verildiğini söyleyen Karadağ, bu konu hakkında da tepkisini şöyle dile getirdi: "Covid-19 testi yapmak için hastaneye giden bir arkadaşımıza eğer negatif ise bu ilacı kullanma, eğer pozitif ise bu ilacı kullanabilirsiniz denilerek bir ilaç veriliyor. Böylesi bir uygulamanın ne kadar doğru olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. ‘Favicovir’ isimli ilaç arkadaşımıza veriliyor. İlacın üzerinde son kullanma tarihi Aralık 2022 yazıyor. İlacın köşesindeki kısım kaldırıldığı zaman bunun altındaki kısımda son kullanım tarihi 12 Şubat 2021 olarak yer alıyor. Ne yazık ki tüm devlet hastanelerinde bu ilaç vatandaşlara veriliyor. Bu çok doğru bir tedavi yönetimi değil diye düşünüyorum. Bu bir vahamet."

KARADAĞ’DAN KENT MEYDANI PROJESİ HAKKINDA AÇIKLAMA 
Geçtiğimiz günlerde Alanya Belediyesi’nin meclis toplantısında görüşülen ve 40 milyon TL kredi kullanılması oy çokluğu ile kabul edilen Kent Meydanı Projesi’ne de değinen Karadağ, “Eğer belediye böylesi bir borç aldıysa öncelikle bunun nereye yatırım yapılacağının bir tatbikat projesi ile birlikte tanıtılması gerekiyor. Yani önce proje yapılmalı. Bu projenin maliyeti çıkarılmalı. Bu maliyet karşılığında da bir borçlanma olmalı” diye konuştu. 

'ALANYA’NIN SİLÜETİNE ZARAR VERECEK'
 Cuma Pazarı’nda yapılması düşünülen belediyeye ait Kapalı Otopark, Pazar Alanı ve Sinema ve Dijital Kütüphane Projesi için de eleştiride bulunan Karadağ, “Bu proje Alanya’nın siluetine zarar verecek. Uygulanırsa zaten yeşil alanı sıfır olan Alanya’nın ortası betona gömülecek. Projenin bodrumdaki 2 katı kapalı otopark olarak düşünülüyor. Pazar yerinin batısında bulunan otobüs duraklarının altı da kapalı otopark olarak yapılmalı. Önce projeye oradan başlanılmalı. Çünkü faal olan dolmuşların bir süreliğine Cuma Pazarı’ndan hizmet vermesi, dolmuş duraklarının altının otopark olarak yapılması ve bittikten sonra otobüslerin tekrar duraklarına geçmesi ve ardından projenin yapılması şeklinde olmalı diye düşünüyorum. Alanya’yı ilgilendiren bu 2 proje gibi çok ciddi projelerde mutlaka ilçedeki kurumları, halkı alakadar eden oluşumla birlikte bunlara karar verilmeli. Yani Alanya’nın jürisi olmalı. Bu jüri tarafından projedeki tüm bölümler tespit edilmeli. Yoksa bir proje ofisinin yaptığı projelerin Alanya’da ileride ne kadar sorun çıkaracağı bazı yatırımlarda ortaya çıktı. Bu projenin jüri tarafından ve hatta ödüllü bir proje yarışması ile birlikte yapılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Açıklamasının ardından Karadağ, partiye üye olan vatandaşa rozetini taktı. Ardından doğum günü nedeniyle Karadağ için pasta kesildi. Karadağ, anne ve babasının fotoğrafının içerisinde yer aldığı hediyeyi teslim alınca gözyaşlarını tutamadı.Karadağ yakın zamanda annesi Zülhicce Karadağ’ı kaybetmişti. -Özlem KAYGUSUZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169