banner84

‘Alanya’ya ihanet ediyorlar’

CHP’li Murat Özçelik ile MHP’li Cemal Palamutçu, “Alanya’da işler iyi gitmiyor ama durumu düzeltmesi gerekenler hiçbir şey yapmayarak şehre ihanet ediyorlar” dediler.

‘Alanya’ya ihanet ediyorlar’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 7 Haziran Genel Seçimleri’nden önceki süreçte Antalya Milletvekili Aday Adayı olan Diş Hekimi Murat Özçelik, “Birileri Alanya’ya ihanet ediyor” dedi, ancak isim vermedi. Sosyal medya Facebook’taki kişisel hesabından çarpıcı mesajlar veren Özçelik, “Alanya, bir yandan CLK karanlığına terk edilirken, diğer yandan İskele/Rıhtım’da hırs ve egonun getirdiği yetki kavgasının rezaletini yaşıyor. Bir zamanlar yerli ve yabancı turist ile yerli halkın en çok gezip dolaştığı İskele/Rıhtım, Alanya Balıkçılar Kooperatifi ve Alanya'yı yönetenlerin bilek güreşi sayesinde gezilemez, yürünemez ve ziyaret edilemez bir duruma getirildi. Alanya'yı yönetenler sanki Alanya'ya ihanet ediyor” dedi.

TURİZM İYİ DEMEK CEHALETTİR’

Geçtiğimiz hafta sonu Alanya merkez ve Batı Alanya’yı mağdur eden elektrik kesintilerine de değinen Murat Özçelik, “Alanya saatlerce karanlığa gömüldü. Haziran’ın ortasında ve turizmin merkezinde elektrik olmaması, sanırım turizmin diplerde olmasını bize çok iyi anlatıyor. TÜRSAB Başkanı ‘Oteller boş, devletin uçak başı 6 bin Dolar yakıt desteği gerçekleşmedi, acenteler zarar ediyor, turizm bu sezon kötü geçecek’ diyor. Olmayan Turizm Bakanı dahil Antalya ve Alanya'da turizme bir şey vermeyen yöneticiler olduğu sürece turizmin iyiye gitmesini beklemek cehalettir” diye konuştu.
 
‘ALANYA’DA HERKES HER ŞEYE KARŞI’

Öte yandan bir dönem Alanya Belediye Meclisi Üyesi olarak aktif siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) etkin isimlerinden, işadamı Cemal Palamutçu da turizm sektöründeki kötü gidişat hakkında çarpıcı bir değerlendirme yaptı. Palamutçu, “Alanya kentinin sakinlerin bazıları kapitalizme, bazıları sosyalizme, bazıları komünizme, bazıları faşizme karşı. Ancak son günlerde yaşanan durum onu gösteriyor ki, Alanya kentindeki hizmet üretmesi gereken tüm kurumlar turizme karşı. Yine elektrik ve internet kesik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107