banner84

'Alanya'ya İl sözümüz var'

CHP Antalya Milletvekili Adayı Kök, "Alanyalılara, bu şehri İl yapma sözümüz var, 8 Haziran'dan sonra da Alanya İl olacak İl" dedi.

'Alanya'ya İl sözümüz var'

CHP Antalya Milletvekili Adayı Devrim Kök, dün seçim çalışmalarını Alanya’ya gelerek Cikcilli’de esnaf ziyaretinde bulundu. Kök’e CHP İlçe Başkanı Şengül Yeşildal, CHP Gençlik Koları Başkanı Ömer Şahin işlik etti. Cikcilli seçmenlerinden 7 Haziran genel seçimlerinde CHP’ye destek vereceğinin sözünü alan Kök,”Bizde söz veriyoruz. CHP iktidarında Alanya İl olacak” dedi. Cikcilli esnafın Alanya’nın İl olma konusundaki hassasiyetlerine değinen Kök, ”Alanya’yı CHP iktidarı döneminde il yapacağımızın sözünü daha önce verdik. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Alanya’nın İl olma konusunda bilgisi var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Alanya’nın il olma konusunda bir takım girişimlerde bulunduk. Bizim Parlamentodaki vekilimiz Sayın Gürkut Acar Alanya’nın İl olması için meclise kanun teklifi dahi verdi. Muhalefette kaldığımız için bu girişimler yeterli olmuyor. Mevcut siyasi otorite Alanya’nın İl olmasına karşı çıkıyor. Ama 7 Haziran genel seçiminden sonra CHP İktidarında Alanya’yı kesinlikle İl yapacağız” diye konuştu.

"SİYASİLER ALANYALI'YI KANDIRIYOR"

CHP açısından Alanya’yı il yapma konusunun siyasi bir söylem olmadığını vurgulayan Kök,”Birçok siyasi Alanya’nın il olma hassasiyetini kullanarak, Alanyalıyı kandırıp siyasi propaganda malzemesi yaptı. Biz bu aldatmacaya siyasete her zaman CHP olarak karşı durduk. CHP’nin Alanya’yı il yapma konusundaki konusu nettir.  Alanya il olacaktır çünkü Alanya’nın buna ihtiyacı var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Yerinde Hizmeti savunuyoruz. Merkezden hizmet yerine yerinde hizmeti savunan bir partiyiz. Bu durumda Alanya’nın il olmasını destekleyecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir.

"ANTALYA’DAN HİZMETİ GETİRMEK GECİKİYOR"

Antalya’dan Alanya’ya hizmeti çabucak ulaştırmanın zaman aldığını savunan Kök,”Antalya Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar 650 kilometrelik bir alandır. Tek merkezden yani Antalya’dan yönetmek çok zor olduğu gibi hizmetin hızlı bir şekilde halka ulaşmasını da geciktiriyor. Anamur’a yakın Gazipaşa’nın sınır köyündeki vatandaşın, bir işini yapmak için Antalya’ya gidip gelmesi çağdışı, traji-komik bir olaydır. Biz CHP iktidarında Alanya merkezli Konaklı ve Mahmutların ilçe olarak yapmayı düşünüyoruz. Tabi bu konuda burada yaşayan vatandaşların görüşlerine CHP olarak başvuracağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107