banner84

'Alanya’yı bir marka kent haline getirmek için adayım'

DSP'den Alanya Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Ercan Öngün yaptığı basın açıklamasında, "Alanya’yı bir marka kent haline getirmek için adayım. Alanya'yı yaşanılır bir çevreye kavuşturmak için adayım" dedi.

'Alanya’yı bir marka kent haline getirmek için adayım'
Demokratik Sol Parti (DSP) Alanya Belediyesi Başkan Adayı Ercan Öngün yaptığı basın açıklaması ile adaylığını ilan etti. Alanya’yı yönetmenin sıradan bir olay olmadığını ve  görevin bilincinde olduklarını belirten Öngün, "Bugün bizler için önemli bir gün. Çünkü bugün burada tarihi bir yolculuğa başlıyoruz. Bu yolculuğun sonunda kazanan Alanya ve yaşayanlar olacak. Beni bu onurlu göreve layık gören tüm Demokratik Sol partililere, Antalya il örgütüme, partimin yöneticilerine ve genel başkanım Sayın Önder Aksakal’a en içten şükranlarımı sunarım. Değerli Alanyalılar bundan tam 40 gün sonra oy kabinine girecek, perdeyi çekecek ve Alanya’da bir sonraki Belediye Başkanını seçme şansına sahip olacaksınız. O gün kendinize iki basit soru soracaksınız:
1. Alanya’mızı kim daha iyi yönetebilir?
 2. Alanya daha iyi nasıl yönetilebilir?
'ALANYA DURURSA ANTALYA DURUR'
Sevgili Alanyalılar, işte bundan tam 40 gün sonra yapılacak olan yerel seçimlerin ana eksenini belirleyecek olan sorular bunlardır. Bu iki basit soruya sizlerin vereceği cevap, sadece kendinizin değil; çocuklarınızın, büyüklerinizin, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın, meslektaşlarınızın ve ilçede yaşayan tanıyıp tanımadığınız herkesin kaderini belirleyecek. Ben Ercan Öngün Alanya Belediye Başkanlığına adayım. Çünkü Dünya Kentinin geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de herkes gibi görüyorum. Alanya için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini de biliyorum. Şehir terasından Alanya’ya baktığınızda memnun musunuz? Doğası tahrip edilmiş. Betonlaşmış ve sahilleri işgal edilmiş. Alanya bu yolla bir dünya kenti olamaz. Alanya bu yolla asla mutlu olamaz. Alanya 400 bine yaklaşan nüfusuyla İl olmamış en kalabalık ilçelerden biri. Alanya Turizmde bölgenin motor gücü, Alanya durursa, Antalya durur. Bu şehir ancak, dinamik, devrimci ve halkçı bir başkan tarafından yönetilebilir. Ben Alanya’yı bir marka kent haline getirmek için adayım. Alanya ekonomisini büyütmek, iş olanaklar yaratmak ve gençlerin yeniden umudu haline getirmek için adayım. Alanya yı yaşanılır bir çevreye kavuşturmak için adayım.  Sandık başına gitmekten vazgeçmiş, ne yapsam olmuyor diyen, umutsuzluğa kapılmış tüm Alanyalılara buradan seslenmek istiyorum. Birlikte çalışacağız ve birlikte kazanacağız.  
“ Tarih imkansız denilen savaşları kazanan komutanlarla dolu”
Değerli Alanyalılar. Ben “Trafikte sayenizde insan olduğumu hissettim.” desinler diye adayım. 
 3 SOMUT HEDEFİMİZ VAR
1.TEMİZ TOPLUM
2.TEMİZ ÇEVRE
3.TEMİZ TİCARET
 ‘SOSYAL ADALETİ SAĞLAMAK İÇİN ADAYIM’
Sevgili Alanyalılar, ailelere destek vermeyi vaat ediyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi, üniversitelileri desteklemeyi vaat ediyorum. Engellilere ve yaslılara şefkat elimizi uzatmayı, yoksul ve yoksun insanlarımıza saygı göstermeyi vaat ediyorum. Sosyal adaleti sağlamak için, ilçede yasayan herkese adil fırsat sunmak için Alanya Belediye Başkanlığına adayım. Ben Alanya’yı Alanyalılarla birlikte, Alanya'dan yönetmenin sözünü veriyorum. Antalya’dan değil!  Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vaat ediyorum. Bu kent yerel demokraside dünyaya örnek olacak.   Alanya’ lı mecbur değil artık DSP var, biz varız biz Evet, partimiz bu günlere kadar imkansızlıkları başararak buralara kadar geldi. Ancak herkesin bildiği gibi 18 yıldır hiçbir destek almayıp örgütlerimizi ayakta tutmaya çalıştık. Bizim arkamızda sadece halkın gücü var, bizler umutluyuz ve kazanmak için yola çıktık. Yolumuz açık olsun tüm halkımıza sevgilerimizi,saygılarımızı yolluyoruz.
'DSP OYUN BOZUCU DEĞİL, OYUN KURUCUDUR'
 Seçime katılan 13 siyasi partiden biri olan DSP son günlerde hedef tahtası haline geldi.  Değerli arkadaşlarım öyle yağma yok! Yıllardır destek verdiğimiz muhalefet partileri bizleri yeteri kadar oyaladı. Demokratik Sol Parti; “bir bölen değil”, “bir bilendir”. Demokratik Sol Parti oyları bölmek için değil, oyları bütünleştirmek için gelmektedir. Oyun bozucu değil, oyun kurucudur. Kurulduğu 1985’ten bu yana 3 kez devleti yönetmiş olan partimiz; bu tecrübesinden hareketle halkımızın yapay ittifaklara mecbur olmadığı, ülkenin derin bir kaosa sürüklendiği bir ortamda, hem iktidarın hem de muhalefetin birlikte değişmesi gerektiğinden hareketle doğruları söylemeye ve doğru bildiklerini yapmaya devam edecektir. Önümüzdeki yerel seçimlerde sadece yerel yöneticileri seçmeyeceğiz, Cumhuriyet’imizin 100. Yılı olan 2023’te ülkeyi yönetecek kadroları belirleyeceğiz. Halkımız bu seçimlerde milleti kutuplaştıran mevcut siyasi partilerle mi, yoksa makul çoğunluğun sesi olan Demokratik Sol Parti ile mi devam edeceğine karar verecektir. Bu seçim masa başı hesapları ile kurulan sözde ittifaklar ve halk ile ittifakını kuran Demokratik Sol Parti arasında geçecektir. Buradan halkımıza sesleniyoruz: Elinizi vicdanınıza koyunuz ve tercihinizi öyle belirleyiniz.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 23:22
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107