banner84

'Alanya'yı İl yapmak için çalışacağım'

Partililer ve muhtarlarla kahvaltıda buluşan MHP Milletvekili Adayı Uyar, "Ankara'da Alanya’nın il olması için de mücadele eden birisi gerekir" dedi.

'Alanya'yı İl yapmak için çalışacağım'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Konaklı, Türkler, Payallar teşkilatları ile Konaklı’daki Eftalia Otel’de  sabah kahvaltıtoplantıda bir araya geldi. Toplantıya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Başkanı Hilmi Er, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Kadın Kolları Başkanı Necla Yıldırım, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, Antalya eski İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Sünbül, çok sayıda partili ve muhtar katıldı.


"7/24 EMRİNİZDE OLACAK"


Toplantıda ilk sözü alan İlçe Başkanı Hilmi Er, "7 Haziran seçimlerinde Alanya halkı bize bir işaret verdi. MHP adayının beşinci sırada olmasını uygun görmedi. Biz de genel merkeze giderek Alanya adayının 2. ve 3. sırada olması gerektiğini anlattık. Ancak seçilmiş olan vekillerin değiştirilmesinin mümkün olmadığı söyledi. Dolayısıyla Alanya adayı şuanda 4’üncü sırada. Siz destek verirseniz Cafer hocamızı sizlerin vekili olarak göndermek zor olmayacaktır. Aramızdan çıkmış olan adayımız sahip çıkalım. Bizlere destek verin, şuanda bıçak sırtında olan Alanyamızın adayını Ankara’ya gönderelim. 7/24 saat ulaşılabilir olan bir insanın Ankara’da bizlerin emrinde olması, dertlerimize derman olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır. Allah rızası için bölgemizden çıkmış adayımıza sahip çıkalım 1 Kasım akşamı yaşayacağımız mutluluğu hep beraber paylaşalım" dedi.


"İL İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM"


1 Kasım seçimlerine Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın faaliyetleri nedeniyle hukuki ve eşit şartlar gidilmediğini söyleyen Milletvekili Adayı Cafer Uyar, “Biz siyaset yapmıyoruz. Kelimenin tam anlamı ile savaşıyoruz. Savaşlarda toprak ve egemenlik kazanılır veya kaybedilir. Ancak savaşmadan sandıkta çıkan siyasi sonuç nedeniyle ülkemizin bir bölümü birilerine peşkeş çekiliyor.
Şuanda verdiğimiz mücadele Ankara’ya milletvekili olmak için gitme sevdası değildir. Ben gitmesem de olur. Ama buraları temsil etmek için orada olmam gerekir. Şuanda Alanya Belediyesi geçmişte ihmal edilen kırsalın sorunlarını çözüyor bir bir. Büyükşehir Yasası’ndan değil. Gazipaşa, Serik Ak Parti’de. Gidin sorun bakalım kaç kilometre asfalt yapmışlar. Bu gönül işidir. Biz hep beraber doğru bir karar vermiş, Alanya’da MHP’yi iktidara getirmişiz. Alanya Belediyesi’nin de işlerini takip edecek bir temsilci gerekli Ankara’ya. Neden o Cafer Uyar olmasın. Alanya’nın il olması için de mücadele eden birisi gerekir. Büyükşehir Yasası’nı sonlandırmak için MHP’nin koalisyonun bir ucundan tutması gerekir. Hepinizden olağanüstü bir gayret göstermenizi bekliyorum" dedi.


MUHTARLARI İKİNCİ UYARI


Uyar sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle muhtarlarımıza sesleniyorum; ‘Ben muhtarım karışamam’ demeyin, karışın. Elin oğlu 7 yaşından 90 yaşına kadar mücadelesini veriyor. Doğuda köylerde bütün oyları bir partiye kullandıran muhtarlar. Muhtarla elbette yasalar çerçevesinde ortaya çıkıp mücadele edemez. Ak Partili olursa ediyor. Serbest ona, korkmaz da. Ama gönlünde MHP varsa hizmet gelmez diye korkuyor. Geliyor hizmet. Biz onların yapmadıklarını da yaparız. Su görevi bizde değil ama yaparız. Engellesinler yaparız."

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107