banner84

'Aliefendi'de oyların hepsini de istiyorum'

MHP Milletvekili Adayı Uyar, "Davutoğlu dayısının hatırına senin yaylanı dayısına hibe ederken, Cafer Hoca zılgıt yerken, tehdit edilirken Davutoğlu'nun yazdığı nasıl senin adayın olur. Aliefendi'de oyların tamamını istiyorum" dedi.

'Aliefendi'de oyların hepsini de istiyorum'

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, Aliefendi Mahallesi'nde açık hava toplantısı düzenledi. Partisinin İlçe Başkanı Hilmi Er, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 23. Dönem Milletvekili Hüseyin Yıldız, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez, Mahalle Muhtarı Yusuf Apaydın, Aliefendi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rüştü Vural ve partililerin karşıladığı Uyar, "Cafer Hoca, sizlerin sıkıntılarını orada yüksek sesle Yörük nidası ile söyleyecek. Siz de kendi içinizden birine sahip çıkacaksınız" dedi.

"BİR BARDAK ÇAYINIZI İÇMEYEN NASIL ADAYINIZ OLUR"

ALİEFENDİLİLERE seslenen Uyar, "Cafer Hoca, seksen defa geldiğinde bir kere gelmeyen nasıl sizin adayınız olur da Cafer Hoca sizin adayınız olmaz. İyi gününüzde sizinle oynayan, kötü gününüzde sizinle ağlayan, yaylada şenliğinizde kol kaldırıp yel sallayan, şalvarını şapkasını giyip sizinle aynı elbiseyi aynı ruhu taşıyan Cafer Hoca nasıl sizin adayınız olmaz da bir bardak çayınızı bile içmeyen nasıl sizin adayınız olur. Birilerinin adaleti olmayabilir. Ama Yörüğün adaleti olur. Yörüklükten vazgeçen varsa diyecek bir şeyim yok. Yaylada sınır kavgası ederken Aliefendi muhtarı, Ispatlı muhtarı sabaha kadar benimle telefonda konuştu. Sizin ıstırabınızı yaşayan benim. Sormayan nasıl senin adayın olur. Davutoğlu dayısının hatırına senin yaylanı dayısına hibe ederken, Cafer Hoca zılgıt yerken, tehdit edilirken Davutoğlu'nun yazdığı nasıl senin adayın olur. Aliefendi'de oyların tamamını istiyorum" diye konuştu.

"ALANYA İL OLACAK"

İLÇE Başkanı Er, "Bu seçim herhangi bir seçim değil. Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacak. 13 yıllık AKP iktidarında kurtulmak için büyük önem arz ediyor. Bugüne kadar kime oy verdiyseniz saygı duyuyoruz. Ancak ülkemizi AKP iktidarından kurtarmak gerekiyor" dedi. Yıldız ise "Seçimden sonra sizi unutacaklara değiL her an sizin yanınızda olan MHP ve Cafer Hoca'ya destek vermenizi talep ediyorum" dedi. Alanya Belediyesi olarak Büyükşehir Yasası'nın zorlamalarına rağmen hizmet için çalıştıkları ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşların Büyükşehir'in yetki alanındaki konularda kendilerini aradıklarını ve aşırı sitemkar konuştukları belirtti. "Biz başından beri söyledik. Bu yasa bu yöreye uymaz dedik. Davul birisinde tokmak birisinde bu iş yürümez dedik. Şimdi bu yasanın cezasını maalesef halkımız çekiyor. Genel Başkanımız Doktor Devlet Bahçeli söz verdi. Büyükşehir Yasası iptal edilecek. Alanya da il yapılacak. O zaman halkımız hizmetlerden azami şekilde faydalanacak." şeklinde konuşacak.

KIRBAŞ: ALİEFENDİ CAFER HOCAMIZLA YÜRÜYOR

ALİEFENDİ Köyü'nden Özcan Kırbaş da sosyal medya üzerinden Uyar'a destek mesajı yayınlayarak "Cafer Hoca'nın Aliefendi Köyü'nde emeği çok. Hocamın ikinci köyü Aliefendi'dir. Aynı zamanda kendisi köyümüzün Yörük Beyi'dir. Aliefendi'nin oy potansiyeli çarşıda yaşayan vatandaşlarımızla birlikte 5000'in üzerindedir. Tüm köy halkımız ve çarşıda ikamet eden vatandaşlarımızla birlikte oylarımız Cafer Uyar Hocamıza anamızın ak sütü gibi helal olsun. Aliefendi'nin tüm fertleri Cafer Hocamızla yürüyor. Yolun açık olsun değerli Başkanım" diye yazdı.

Uyar ve beraberindekiler Aliefendi'nin ardından Sapadere'ye geçtiler. Sapadere'de de halkın coşkusuyla karşılanan Uyar, her zaman olduğu gibi Ankara'ya gidince de hep halkın yanında olacağını vurguladı. Halkın kendi içinden olana sahip çıkmasını isteyen Uyar, "Uzayan kol sizden olsun diye bir söz vardık. Sizin uzayan kolunuz benim. Cafer Hocanıza sahip çıkın. Gidince unutanlara değil." şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107