banner84

'Amaç Yücel'in önünü tıkamak'

MHP'li Apaydın, 6 belediye binasının Milli Eğitim'e devrinin amacının Yücel'in elini kolunu bağlamak ve onu çalıştırmamak olduğunu iddia etti

'Amaç Yücel'in önünü tıkamak'
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkan Yardımcısı Yücel Apaydın, iktidara sert çıktı. 30 Mart seçimlerinden bu yana iktidar partisinin kendisine oy veren yerlere hizmet götürdüğünü, kendisilerini tercih etmeyen yerlerin ise adeta cezalandırıldığını söyledi. Alanya'da 6 belde belediye binasının Valilik kararıyla Milli Eğitime devredilmesine tepki gösterek Apaydın, "Alanya’da belediye binalarının milli eğitime devri bu uygulamalardan biridir ve siyasi bir karardır. Yapılan uygulamanın haklı bir gerekçesi yoktur. Bu haksız uygulamayı yaparken hiç bir partiye bağlı olmayan valilik araç olarak kullanılmış, bu haksızlığı masum göstermek için de milli eğitim kılıfı uydurulmuştur. Uydurulan kılıf, yapılan haksızlığa dar gelmektedir."
"YÜCEL'İN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORLAR"
Bu uygulamanın asıl amacının hizmetlerin Alanya Belediyesi tarafından yapılmasının önüne geçmek olduğuna değinen Apaydın, "Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in elini kolunu bağlamak, onun imkanlarını kısıtlamak, hizmetin Alanya belediye başakanı eliyle yapılamasının önüne geçmek istiyorlar. 70 km sahil şeridinde 30-40 km derinliğinde bir coğrafyada hizmet verebilmek için bu binalara ihtiyaç vardır. Antalya’nın tamamında devredilen belediye bina sayısı 8 adet olup bunların 6 tanesi Alanya’dadır. Trabzonda ise valilikce kurulan komisyon yerel seçimlerden sonra yeniden değerlendirme yapmış; belediye hizmet binalarını AKP’li Trabzon Ortahisar belediyesine iade etmiştir. Bu güne kadar Alanya halkı devlete yük olmadan, camisini okulunu kendisi yapmış; hizmete tahsis etmiştir. Bundan sonra da etmeye devam edecektir. Oldu bittiye getirilerek Alanyalılar'ın elinden bu binaların alınması, nezaketsizliğin ve hoşgörüsüzlüğün son noktasıdır. Bir başka nezaketsizlik AKP il başkanı Mustafa Köse’nin 'sahiller bizim' demesidir. Bundan sahiller AK Parti’nin anlamı çıkar. Alanya’yı siyasetle terbiye etmeye çalışıyorlar. AKEDAŞ ve TEDAŞ’ı özelleştiren zihniyet kamu hakkını gözetmemiş alt geçitlerin; sokak lambalarının; camilerin ve okulların sokak lambaklararının sökülmesine göz yummuştur. Vatandaşın malına ve canına gelecek zararlardan kim sorumlu olacaktır? İktidar olmanın verdiği şımarıklıkla hiç kimse siyasi kabadayılık yapmaya kalkmasın. Bu günün yarını da var. Kendisini ebedi güç sananlar şunu unutmasınlar; makamlar gelip geçicidir. Alanya halkı yapılan bu haksızlığı sineye çekmeyecek, yeri ve zamanı geldiğinde cevabını sandıkta verecektir. Bu haksız uygulamaya çanak tutanlar halkın vicdanında mahkum olacaklardır. Yaptığımız hataların en önemli şahidi vicdanlarımızdır."
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157