banner84

Ankette Güney ve Şahin çıktı

alanyapostasi.com.tr'de bin 462 oy kullanılan 'AK Parti'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak kimi görmek istersiniz?' anketinden Güney ve Şahin çıktı

Ankette Güney ve Şahin çıktı
2019'un Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti ve MHP arasında ittifak sağlanmayacağı kesinleşirken, AK Parti'nin aday olarak Alanya'da kimi çıkaracağı sorusu seçmenler tarafından merak konusu haline geldi. Siyasi kulisler yerel seçimler öncesi hareketlenmeye başlarken, siyasi parti temsilcileri de belediye başkan adayları için arayışa girdi. Başkan adaylarının kriterleri de liderler tarafından belirlendi. Seçmenin nabzını yoklayan alanyapostasi.com.tr, AK Parti'de Alanya Belediyesi Başkan adayı olarak kimi görmek istediğini oyladı. 
GÜNEY 382, ŞAHİN 364 OY ALDI
İlk günden itibaren seçmenlerin yoğun katılımı ile tamamlanan alanyapostasi.com.tr'nin 'AK Parti'nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak kimi görmek istersiniz?' anketinden elde edinen sonuçlara göre 7 isimden 2'si başa baş gitti. Mustafa Toklu, Hüseyin Güney, Mustafa Berberoğlu, Mehmet Şahin, Hasan Sipahioğlu, Hayri Çavuşoğlu ve Abdullah Sönmez isimlerinin yer aldığı ankette 1462 oy kullanıldı. Ankette Mustafa Toklu 145, Hüseyin Güney 382, Mustafa Berberoğlu 179, Mehmet Şahin 364, Hasan Sipahioğlu 279, Hayri Çavuşoğlu 44, Abdullah Sönmez 69 oy aldı. Güney, Şahin ve Sipahioğlu 3'lüsü arasında çekişmeli geçen anketin son sonuçlarında ise değişiklik yaşanarak, anketten Güney ve Şahin çıktı. 
BAŞVURULAR 5-12 KASIM'DA
31 Mart Pazar günü yapılması öngörülen yerel seçimler için seçim takvimini hazırlayan ilk parti AK Parti oldu. Seçim takvimini belirlemek için aylardır yoğun bir şekilde çalışan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), seçim startını aday adaylığı başvurularının yapılmasıyla verecek. Kulislere yansıyan bilgilere göre AK Parti’den yerel seçimlerde aday adayı olacak kişiler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvurularını yapmaya başlayacaklar. Aday adaylığı için yapılacak başvuralar sonrası temayül yoklamaları yapılacak.
VAADİNİ YERİNE GETİRMEYEN BAŞKAN, YENİDEN SEÇİLMEYECEK
AK Parti MYK, il ve ilçelerde görev yapan mevcut belediye başkanlarının önceki yerel seçimlerde dile getirdiği vaatleri yerine getirip getirmediğini de mercek altına aldı. Vaatlerini yerine getirmeyen mevcut belediye başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceği de kulislere yansıyan bir başka bilgi oldu.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107