banner165

Antalya reçetesi

Antalya'da konuşan MHP lideri Bahçeli, "Rekor kırdığı söylenen turist sayısı Antalyalı’ya yansımamıştır. Her şey dahil turizm organizasyonları esnafı artık tamamen tüketmiştir. Çiftçinin ürettiği ürünler para etmiyor, yüz güldürmüyor" dedi.

Antalya reçetesi

Partisinin Antalya Kepez Arena Kapalı Spor Salonu'nun yanında düzenlediği miting de konuşan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Antalya turizminden, tarıma kadar önemli konulara değinerek, 7 Haziran sonrası sorunları çözme sözü verdi. 'Antalyalılar, Türkiye’mizin en güzel yörelerinden birinde bulunmaktadır' diyen Bahçeli, "Karşınızda mavi bir deniz, üstünüzde parlayan bir güneş, arkanızda yeşil bir orman, ve önünüzde uzayıp giden sahiller vardır. Her hizmetin verildiği bol yıldızlı oteller sahilleri doldurmuştur. Her şeyin satıldığı büyük marketler caddeleri süslemektedir. Her zevke hitap eden eğlence yerleri dolup taşmaktadır. Ve bunların arasında yüzleri gülen, cıvıl cıvıl insanlar bulunmaktadır. Bu tabloda Antalyalılar yoktur. Etrafınızda bir cennet var ancak, ancak sizler güzelliklerden mahrumsunuz. İmkanlar size kapalıdır. Çünkü cebinizde paranız yoktur. Hepsinden önemlisi eğlenecek takatiniz yoktur. İnsanca paylaşım ve adaletli bölüşümden payınızı alamadığınız ortadadır. Geçim peşindesiniz, hayat mücadelesiyle uğraşıyorsunuz. Var olan zenginliğin içinde olanlarınız ise başkalarına hizmetle meşguldür. Birileri eğlenirken, sizler bakıyorsunuz. Birileri gezerken, sizler zorluklarla boğuşuyorsunuz. Yorulan siz, dinlenen başkalarıdır. Üreten siz, tüketen başkalarıdır. Elbette Antalya Türk milletinin misafirperverliğini en iyi şekilde göstermelidir. Çünkü Antalya dünyaya dönük yüzümüz, iftiharımızdır. Fakat sizlerin de dünya gözüyle refah hakkınızdır. Sizlerin rahata ulaşması layığınızdır. Hakkaniyeti arıyorsak, siz de çalıştığınızın karşılığını almalısınız. Geliştiği, büyüdüğü söylenen; gerçekte ise sorunlara teslim olan turizm olması gereken seviyelerde değildir. Azalan turist sayısı, düşen turizm geliri şüphesiz sizleri olumsuz etkilemektedir. Antalya’nın, sahil şeridindeki eğlence kuşağından ibaret olmadığını biliyorum. Antalya’daki eşitsizliği, adaletsizliği açıkça görüyorum. Yurt dışından turist geliyor tatil için. Anadolu’dan Toroslar’dan, Teke’den ise vatan evladı geliyor turiste hizmet için. Turist arttıkça iş bulma umuduyla göç de artıyor, Antalya Türkiye’nin nüfusu en hızlı artan illerinden biri oluyor. Gelenler umutsuz ve çaresiz, kalanlar da yılgın ve bezgin. Antalyalı günden güne yoksullaşıyor. Gelir dağılımı adaletsizliği alarm veriyor. Suçlar giderek artıyor. Can güvenliğiniz azalıyor. Ve hükümet ne yapıyor: Yalnızca seyrediyor" dedi.

"ANTALYALI ZOR DURUMDADIR"

BAHÇELİ sözlerini şöyle sürdürdü:
"Çarpık turizm politikaları bu sektörü giderek yabancılaştırıyor. Ve Hükümet ne yapıyor? Sadece izliyor. Hatta alkışlıyor. Destekliyor. Peki biz ne yapıyoruz bu arada Antalyalı olarak, Anadolu’nun evladı olarak. Yabancının yemeğini yapıyoruz. Taşıtlarla gezdiriyoruz. Hizmetinde bulunuyoruz. Bahşişi ile yetiniyoruz. Kaçınız bu otellerde tatil yapabildi? Kaçınız bu otellerin kapısından girebildi? Kaçınız yılda bir hafta tatil yapabildi? Güneş sizin, kum sizin, orman sizin. Vatan sizin, kaynak sizin. Peki yararlanan siz misiniz? Antalyalı zor durumdadır. Rekor kırdığı söylenen turist sayısı Antalyalı’ya yansımamıştır. Her şey dahil turizm organizasyonları esnafı artık tamamen tüketmiştir. Ortada gezinen turist yoktur. Turist oteldedir. Her gün bir kepenk, gerisinde borç bırakarak kapanmaktadır. Çiftçilik, tarihinin en kötü yıllarını yaşamaktadır. Nitekim ürünler para etmiyor, yüz güldürmüyor. Seralar çıkmazdadır. Tarımdaki girdi maliyetleri çiftçilerimizi bunaltmıştır. En çok işin olması gereken bu bölge işsiz kaynamaktadır. Durum buysa, gençlerimize işi kim bulacaktır? Erdoğan’a baksanız “İş beğendiremiyoruz” demektedir. Davutoğlu’na kansak, Davos’ta önüne gelene iş vaat etmektedir. Antalya’ya baksak felaket görülecektir. Antalyalı kardeşim, çare vardır. Antalyalı kardeşim, yalnız değilsin, yardım eli çok yakınındadır. Elinizden tutacak ve yükseltecek bir kudret yanı başınızdadır. Çaresizliğe karşı MHP vardır. Yoksulluğa karşı MHP vardır. Yolsuzluğa karşı MHP hepinizin yanındadır. Antalyalı uyandı, Antalyalı çıkarcıların oyununu okudu.

Ve Antalyalı soyguna, yolsuzluğa, sömürülmeye, onursuzluğa ve bölünmeye karşı cephe aldı. Bir umut kapısı arayan emeklimiz, işsizimiz, memurumuz, gençlerimiz, gelin Türkiye’ye birlikte sahip çıkmak için yürüyelim."


- Alanya konvoyla gitti

MHP İlçe Başkanı Hilmi Er'in öncülüğünde Antalya mitingine konvoy halinde giden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, meclis üyeleri, Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar ve çok sayıda partili, Bahçeli'nin konuşmasını pür dikkat dinlediler.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169