banner84

Apaydın iktidarı eleştirdi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, toplantısını yine sert eleştirilerle kapattı.

Apaydın iktidarı eleştirdi

-Özgür YILMAZ

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, toplantıda, iktidara eleştirilerde bulunarak, iktidar mensuplarının sefa sürerken, milletin dertlerini görmediğini ve çile çeken insanımızın sesini duymaz hale geldiklerinden bahsetti. “Bu iktidarın mensupları devlet yönettiklerini unuttukları gibi, sürdükleri sefanın tadını çıkardıkları israf düzeninin içinde milletin dertlerini görmez, çile çeken insanımızın sesini duymaz hale geldiler. Vatandaş ay sonunu getirmek için mücadele ederken bakın iktidarının sarayında neler oluyor” dedi.
İKTİDAR SARAYINDA OLANLAR
Eleştirilerine devam ederken, Cumhurbaşkanlığı sarayının bakım ve onarımı için altı yüz on milyon lira harcanmasını eleştirdi. Apaydın, “Bu yıl Cumhurbaşkanlığı sarayının bakım ve onarımı için altı yüz on milyon lira daha harcandı. Bu nasıl bir para biliyor musunuz?” diyerek, sözlerine “Hani elli milyon dolar bulamadıkları için Katarlılara peşkeş çektikleri Tank Palet Fabrikamız var ya, işte onun için gerekenin iki katı” dedi.
'İKTİDAR HARCARKEN MİLLET AÇ'
Bu paralar iktidar tarafından harcanırken milletin aç olduğuna değinen Apaydın, “Geçtiğimiz yıl sarayın bahçesindeki inşaatlara harcanan para ne kadar biliyor musunuz? iki milyar sekiz yüz kırkbeş milyon lira! Bu parayla ufak tefek de olsa yirmi sekiz bin aile başını sokacak bir ev sahibi olurdu” diyerek. Yirmi sekiz bin aileyi ev sahibi yapacak parayı götürüp sarayın bahçelerine gömdüler diye konuşmasına devam etti. “Daha dün bir babanın Hatay’da kendini yaktığı, bir başka babanın mecliste intihara kalkıştığı ‘borçlarımı ödeyemiyorum’ diyerek kendini kamyonuna asan bir babanın yaşadığı, evlatlarına ekmek götüremediği için canlarına kıydığı, insanların elektrik parasını ödeyebilmek için her ay kara kara düşündüğü ülkede oluyor bu israflar” dedi.
'AÇ OLDUĞU İÇİN İNTİHAR EDİYORLAR'
Aç olduğu için intihar eden ülkenin vatandaşlarıyız diyen Apaydın, “Kirasını, suyunu, elektriğini, vergisini ödemek için mücadele eden işletmeler, çalışanlarına nasıl maaş ödeyecek, nasıl ayakta kalacak. Bir tarafta israf düzeni içinde lüksünden vazgeçmeyen devlet yöneticileri, diğer tarafta ise çocuğuna harçlık veremediği, evine ekmek götüremediği ve aç olduğu için intihar eden ülkenin vatandaşlarıyız” dedi.
'LÜKS İÇİNDE YAŞIYORLAR'
“Bir tarafta ülkeyi yönetenlerin ve yandaşlarının lüks içinde yüzdükleri, diğer tarafta iş ve aş bulamayan çoğunluğun ise üniversite mezunu umutsuz gençlerin olduğu bir ülkeyiz” diyen Apaydın. Konuşmasını, “Devleti yönetenlerin, devlet aklıyla halkın refah ve huzuru için ciddiyetle ülkemizi yönetmesi dileğiyle” diyerek bitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107